Judó, Eb, Isztambul, 3. nap: Bor Barna második, Joó ötödik lett

A 60. Judó Eb-t rendezik meg Április 21-24. között Isztambulban. A magyar csapat 16 versenyzővel, köztük két címvédővel vesz részt az eseményen. Íme a harmadik napp programja.

(Tv: SportM, 16.00, élő; SportM, 21.45, összefoglaló)
Férfiak, 90 kg (címvédő: Marcus Nyman, svéd; magyar induló: Madarász Tamás, Debreceni SC-SI; Vér Gábor, Honvéd-Kipex)
Férfiak, 100 kg (címvédő: Elco van der Geest, belga; magyar induló: Hadfi Dániel, Honvéd-Kipex)
Férfiak, +100 kg (címvédő: Igor Makarov, fehérorosz; magyar induló: Bor Barna, Paksi Atomerőmű SE)
Nők, 78 kg (címvédő: Joó Abigél, magyar; magyar induló: Joó Abigél, KSI SE)
Nők, +78 kg (címvédő: Lucija Polavder, szlovén; magyar induló: –)

Az EJU internetes televíziós közvetítésén (www.eju.net) keresztül az Eb selejtező mérkőzéseit is élőben nézhetik, az eredmények alakulását (www.ippon.org) ugyancsak figyelemmel követhetik a világhálón.

—————————————————————————————————————————————————-

09:00: Sok szeretettel köszöntjük a Judó-rajongókat! A mai napon nekik szurkolhatunk: Madarásznak, Vérnek, Hadfinak, Bornak, és Joónak.

10:00: Friss jelentés

Férfiak, 90 kg

Vér Gábor erőnyerőként kezdet, majd a második körben a német Cristoph Lamberrel csatázott, sajnos vereség lett a vége. Az első körben Madarász ellenfele a szlovák Milan Randl volt. Sajnos itt is vereség lett a vége.

Férfiak, 100 kg

Hadfi Dániel az első körben erőnyerőként kezdet. A második fordulóban az orosz Tagir Khaybulaev lesz az ellenfele.

Férfiak, +100 kg

Bor Barna ellenfele az első körben a lett Vladimirs Osnacs lesz az ellenfele.

Nők, 78 kg

10:30: Bor Barna ipoonal győzött a lett ellenfelén. Bravó, Barna!

11:01: Van egy rossz hírünk. A férfiak 100kg-os mezőnyében Hadfi Dániel vereséget szenvedett az orosz orosz Tagir Khaybulaev, így kiesett

11:05: Összefoglaljuk az eddigi eseményeket.

A férfiak 90kg-os mezőnyében már a legelső körben kiesett Madarász és Vér. A férfiak 100kg os versenyében Hadfi Dániel a második körben kikapott az orosz orosz Tagir Khaybulaevtől. A +100kg-ban Bor Barna menetel. Az első körben legyőzte a lett lett ellenfelét, Vladimirs Osnacsot. A következő körben a német Robert Zimmermannal fog küzdeni.

A hölgyeknél egy magyar indult a címvédő Joó Abigél az első körben erőnyerő, a következő fordulóban az orosz Vera Moszkalyuk lesz az ellenfele.

11:33: Bor Barna ismét győzött! Szenzációs akciójával megnyerte a mérkőzést, így továbbjutott!

11:45: A negyeddöntőben Bor Barna legyőzte az orosz Anrey Volkovot, így elődöntős!

11:50: Joó Abigélnak sikerült legyőznie az orosz Vera Moszkalyukt, így negyeddöntős. A következő ellenfele a német Luise Malzahn lesz.

12:00: Bor Barna elődöntős! A magyar versenyző ellenfele a négy között a grúz Zviadi Khanjaliashvili lesz.

12:05: Bor Barna döntős, miután legyőzte a grúz ellenfelét! A fináléban a francia Teddy Riner lesz.

12:28: Elkezdődött Joó Abigél mérkőzése a német Luise Malzahn ellen.

12:38: Abigél megcsinálta: legyőzte a német ellenfelét, így elődöntős. A négy között a francia Lucie Louette lesz.

13:22: Ezekben a percekben ért véget Joó Abigél mérkőzése. A magyar és a francia versenyző egy-egy pontott szerzett, a hosszabbításban nem született értékelhető pont, végül bírói döntés nyomán a francia jutott be a fináléba. Joó Abigél a harmadik helyért küzdhet ma délután.

18:30: A döntő sajnos nem tartott sokáig, bár Barna indította az első ígéretes akciót, a következő összekapaszkodásnál már nem tudott kontrázni, Riner ippont ért el, így 2007 után újra a kontinens legjobbja lett. Bor Barna ismét ezüstérmet vehetett át, ami rendkívül biztató eredmény a hosszú kihagyás után.

Joó Abigél a bronzmeccsen a szlovénok reménységével, a junior-vb-ezüstérmes Ana Velensekkel csapott össze. Intésekkel Velensek tett szert egy jukónyi előnyre, majd az egyre jobban kockáztató magyar versenyzőt fojtással legyőztel.

Joó Abigél az ötödik helyen végzett, de keseregnie nem kell, hiszen hajszálon múlt, hogy nem döntőzhetett ismét…

„Ezért a fojtásért biztosan meg fog szidni az edzőm, Pánczél Gábor, éppen fel akartam állni, amikor elkapta a nyakamat – mondta szomorúan Joó Abigél az MTI-nek a mérkőzés után. – Jó erőben éreztem magam, de ennek a szlovén lánynak a csúnya judója sehogy sem feküdt nekem, sajnálom, hogy így alakult. A folytatásban a több kvalifikációs pontot adó versenyeken próbálok javítani.”