Puskás-Suzuki Kupa: Megvédte címét a Bp. Honvéd Magyar Futball Akadémia

Izgalmas mérkőzések zajlottak le Székesfehérváron a helyosztó mérkőzéseken.

A görög Panathinaikosz szerezte meg a harmadik helyet a 2011-es Puskás-Suzuki Kupán, miután a kisdöntőben 3-2-re legyőzte a Videoton Puskás Akadémia együttesét. A mérkőzésen a Vidi 2-0-ra is vezetett, de a hellén csapat innen megfordította a találkozót és végül 3-2 lett a vége Az ötödik helyet a Ferencváros szerezte meg.

A finálét a címvédő Bp. Honvéd Magyar Futball Akadémia és a Real Madrid játszotta. A kispestiek büntetőpárbaj után legyőzték a Blancókat, ezzel megvédte címét a 17 éven aluli csapatok számára kiírt Puskás-Suzuki Kupa labdarúgó utánpótlástornán. Az első félidőben gyorsan megszerezte a vezetést a Real Madrid, azonban a Honvéd hamar sikerült egyenlítenie, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően a spanyolok játszottak mezőnyfölényben, még azt követően is, hogy emberhátrányba kerültek. A hajrában újabb Real Madrid játékos kapott -jogos- piros lapot, a Honvéd pedig ezt követően egyértelműen fölényben játszott, gólt azonban nem tudott szerezni.

A végső győzelmet a büntetők döntöttek. Az orosz rulettben a Honvéd játékosai nem hibáztak, azoban a spanyolok igen, ígyl megvédték címűket.