Férfi Kézi, bajnoki döntő, 1. mérkőzés: MKB Veszprém – Pick-Szeged 33-26 (21-12) – a kibeszélő-show

Kedden este elkezdődik a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 2010/2011-es bajnoki döntője, ahol – nem meglepetés -, a címvédő MKB Veszprém és a Pick-Szeged találkozik. A bajnoki cím eléréshez a párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart. Szurkoljunk közösen a csapatoknak, tartsatok velünk!

A hétfői sajtótájékoztatón beszélt Mocsai Lajos, az MKB Veszprém vezetőedzője, és Skaliczki László, a Pick-Szeged szakvezetője a bajnoki döntő előtt. Ebből idézzünk.

A döntő résztvevői közül először Skaliczki László vezetőedző szólalt meg a Szeged részéről, aki kritikáját fogalmazta meg a ligával kapcsolatban:

Nem értek egyet a rájátszással, az alapszakasz után lehetne még egy kört rendezni. Nem normális egy egy éves munkát egy-két hétre kihegyezni. A szezonban hatalmas terhelés alatt játszottunk, ez főleg a kulcsjátékosainkra volt igaz, ezért hátráltatott minket ennyi sérülés. Szűkös a létszámunk, anyagi gondjaink is akadtak, amely a motivációban mutatkozott meg, és ezt bizony a kézilabdát értő szegedi közönség is észrevette. Utolsó erőtartalékainkat is mozgósítva reméljük a csapat az erényesebb arcát fogja mutatni, amely méltó lezárása lesz ennek a hosszú szezonnak” – mondta el a szegedi szakember.

Ezután Mocsai Lajos, az MKB Veszprém vezetőedzője vette át a szót.
A Szeged ellen mindig presztízscsatát játszunk. Ellenfelünknél nagyon motivált és tehetséges játékosok szerepelnek, ezt már a válogatottban is megtapasztaltam. Mindkét csapat két mérkőzés után jutott a döntőbe, ezzel egy hetet megspóroltunk, ezért is döntöttek úgy a klubok, hogy már holnap nekilátunk a finálénak. Nagyon remélem, hogy mindkét oldalon felépülnek a sérültek, hogy teljes csapatokkal játszhassunk. Szeretném megragadni az alkalmat, hogy Katzirz Dávidnak innen is mihamarabbi felépülést kívánjak – zártó mondandóját a Veszprém trénere.

Az MKB Veszprém, zsinórban negyedszer, azaz 19. alkalommal, vagy a Pick-Szeged harmadszor lehet bajnok. A csongrádiak, utoljára 2007-ben Vladan Maticcsal nyerték meg a bajnokságot.

Az elmúlt tíz bajnokság élcsoportjának végeredménye
2000-2001.: 1. Fotex KCV, 2. Dunaferr SE, 3. Pick Szeged, 4. Pestl-LRI Malév-E.
2001-2002.: 1. Fotex KCV, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. Every Day Orosháza
2002-2003.: 1. Fotex KCV, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. Győri Tento ETO KC
2003-2004.: 1. Fotex KCV, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. Tatabánya Carbonex KC
2005-2006.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. PLER-Airport
2006-2007.: 1. Pick Szeged, 2. MKB Veszprém, 3. Dunaferr SE, 4. PLER-Airport
2007-2008.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. PLER KC
2008-2009.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. PLER KC
2009-2010.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Tatabánya Carbonex KC, 4. Dunaferr SE

Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga, bajnoki döntő, 1. mérkőzés:
MKB Veszprém – Pick-Szeged 18:00 (TV: Sportklub)

A további program:
2. mérkőzés: május 8. 11.35, Szeged, Pick Szeged-MKB Veszprém KC (Tv: RTL Klub)
3. mérkőzés: május 22. 11.35, Veszprém, MKB Veszprém KC-Pick Szeged (Tv: RTL klub)
4. mérkőzés (ha szükséges)* Szeged 2011. május 25. szerda Pick Szeged – MKB Veszprém KC
5. mérkőzés (ha szükséges)* Veszprém 2011. május 29. vasárnap MKB Veszprém KC – Pick Szeged

—————————————————————————————————————————————————-

17:45: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő negyedóra és elkezdődik a 2010/2011-es bajnoki döntő. A két résztvevő az MKB Veszprém és a Pick-Szeged.

17:55: Fantasztikus a hangulat a Veszprémi Arénában.

17:57: A csapatok bemutatása zajlik éppen.

17:58: Sinka László, az MKSZ elnöke, aranyérmet add át a Veszprémnek, ugyanis megnyerték a Barátság Kupát.

18:04: A Veszprém tiszta pirosban, míg a Szeged fehér felsőben és kék nadrágban szerelésben fog játszani. A vendégek Katzirz és Vadkerti nélkül lépnek pályára. A találkozott a Herczeg-Südi páros vezeti.

18:06: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Veszprém kezdte.

1. félidő

18:06: Terzic találatával vezet a hazai csapat. 1-0.

18:07: A második perc végén Butenko betalált 1-1.

18:09: Laluska betalált, 2-1 a 4. perc elején.

18:10: A 4. perc közepén mezhúzásért Laluska Balázs két percet kapott. Emberelőnyben a Szeged.

18:12: Az első szegedi hetes a mérkőzésen az 5. perc elején. Sulc értékesítette. 2-2.

18:12: kiegészült a Veszprém.

18:14: Sulic betalált, 3-2.

18:15: A 7. percben az első veszprémi hetes, és Zubai két perc. Terzic értékesítette a hetest, 4-2.

18:16: Gyors gólt szerzett a hazai csapat, Iváncsik Tamás a gólszerző, 5-2.

18:17: A 9. percben Laluska átlövésből, 6-2.

18:18: A 10. perc elején Laluska megkapta a második kiállítását.

18:19: Emberhátrányból Iváncsik Tamás betalált. 7-2.

18:20: A 10. percben járunk a Veszprém magabiztosan vezet, 7-2 az állás.

18:23: Császár, Lékai, Csátár, Eklemovic talált be.

18:24: A 14. percben Sul hetesével, 9-3 az állás.

18:26: Sulic, majd BGutenko is betalált.

18:26: Hazai hetes, Terzic értékesítette.

12-5

Eltelt az első negyedóra: egyelőre sima veszprémi vezetés 12-5

18:27: Kapus csere a Szegednél: Mikler helyett Tatai.

18:27: Vilovszki betalált

18:28: Skaliczki László időt kért.

18:30: A 18. percben Lékai szépített, 13-6.

18:31: Sulc első akció góljával, 13-7

18:31: Terzic keze ma nagyon elsűl, mert ismét betalált, 14-7.

18:32: A 20. perc elején Lékai szépített, 14-8.

18:33: Császár lendületből, 15-8 az állás a 21. percben

18:34: Újabb hazai hetes, Terzic ezt is bedobta, 16-8.

18:35: A 23. perc végén újabb veszprémi hetes, és újabb Terzic-gól, 17-8.

18:37: A 25. percben Iváncsik Tamás szélről betalált, 18-8.

18:38: Vilovszki góljával, már 19-8-

Elkezdődött az utolsó öt perc az első félidőben.

18:40: A 27. perc elején Butenko szépített 19-9

18:40: Mocsai Lajos időt kért.

18:42: Nagy Kornél, majd Törő szépített 20-10 a 29. percben.

18:43: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

18:45: Sulic, majd Iváncsik Gergő, végül Zubai talált be. 21-12.

Vége az első félidőnek.

18:50: Lassan kezdődik a második félidő.

18:55: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Szeged kezdte.

2. félidő

18:57: Szegedi emberelőny, Sulic két percet kapott.

18:58: Terzic hatalmas gólt szerzett.

18:58: Balaz szépített 22-13

18:59: A 34. percben újabb Terzic-gól, 23-13.

19:01: Sulc szépített 23-14.

19:02: A 37. percben Sulic góljával, ismét tíz a különbség 24-14.

19:03: Iváncsik Gergő betalált 25-14

19:04: A 39. percben Butenko szépített 25-15.

19:05: Sulc ismét betalált 25-16

19:06: Stranovszky szépített 25-17.

19:06: A 40. perc küszöbén Törő labdát szerzett, majd betalált, 25-18.

19:07: Zubai betalált, 25-19. Felébredt a Szeged (?)

19:08: Butenko góljával, már 25-20 az állás!

19:09: Hatalmas Peric védés, miután Beoscasin kihagyta a ziccerét, majd az ellentámadásból Sulic betalált 26-20.

19:11: Sulc szépített, 26-21

Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen, a Veszprém 26-21-re vezet a Szeged ellen.

19:12: Zubai két percet kapott.

19:12: Iváncsik Gergő ejtésével 27-21

19:14: A 48. percben Sulic két percet kapott.

19:15: Zubai szépített, 27-22.

19:16: A 49. percben Törő góljával, már 27-23.

19:16: A bravúros Mikler védés után, eladták a labdát, majd Iváncsik Gergő betalált 28-23.

19:18: az 52. percben Gulyás betalált, 29-23.

Skaliczki László időt kért.

19:20: Sulc megsérült.

19:20: Butenko betalált, 29-24. A légiósnak ez volt a hatodik gólja.

19:21: Az 53. percben Iváncsik Gergő betalált, 30-24.

19:23: Az 55. perc elején Lékai betalált, 30-25.

19:25: Előbb Terzic, majd Lékai talált be, 31-26.

Belül az utolsó öt percen.

19:26: Mocsai Lajos időt kért.

19:30: Sulic ismét betlaált, 32-26

19:32: Elkezdődött az utolsó perc a második félidőben.

19:32: Nagy Kornél betörése után betalált, 33-26

Zubai két percet kapott.

19:33: Vége a mérkőzésnek. 33-26

Összefoglaló: Az első félidőben a Veszprém hozta a formáját, miközben a Szeged önmagához képest gyenge első félidőt produkált. A Mocsai-csapat kilenc gólos előnyre tett szert. A fordulást követően csendben lezajlott a második játékrész. Igaz a vendégek feljöttek, de nem annyira, hogy megszorítsák az MKB-t. A találkozót, végül 3-26-ra megnyerte a Veszprém.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Veszprém javára.