Foci, BL, elődöntő, visszavágó: FC Barcelona – Real Madrid 1-1 – a kibeszélő-show

Kedden este rendezik meg a Bajnokok Ligája elődöntőjének első visszavágóját, amelyen az FC Barcelona kétgólos előnnyel fogadja a nagy rivális Real Madridot. Rövid időn belül negyedik alkalommal találkoznak a felek: egy Barça győzelem, egy Real Madrid-siker, és egy döntetlen született. Vajon ma este Mourinho vagy Guardiola taktikája lesz-e a nyerő? Szurkoljunk közösen, tartsatok velünk!Szurkoljunk közösen a csapatoknak, tartsatok velünk!

Rövid időn belül a negyedik alkalommal találkoznak a felek. Először bajnoki találkozón csaptak össze, ahol Messi és CR7 góljainak köszönhetően 1-1-es döntetlen lett a vége. A második felvonásban a Spanyol Királyi Kupa döntőjében játszottak. ahol a hosszabbításban CR7 fejes góljával nyertek a fővárosiak, így megnyerték a királyi kupát.

Egy héttel ezelőtt Madridban, egy rendkívül feszült, durva mérkőzésen a Barca 2-0-ra győzött, így óriási lehetőség áll a katalán csapat, hogy bejussanak a londoni fináléba.

Az UEFA kijelölte a mérkőzés sípmesterét, a belga Franck de Bleeckere fogja vezetni a BL-elődöntő visszavágóját. A bíró tavaly már fújt egy mérkőzést a Barcának, ugyanis a tavalyi a Barca-Inter meccsen bíráskodott, és kiállította Thiago Mottát, miután Sergio Busquets eljátszotta, hogy az azóta olasz válogatottá avanzsált brazil születésű középpályás szándékosan arcon ütötte.

Nincs könnyű helyzetben a Real, amennyiben sárga lapot kap Cristiano Ronaldo, Raúl Albiol, Di María illetve Adebayor a Barcelona elleni mérkőzésen és továbbjut a csapat, akkor kihagyni kényszerülnének a Bajnokok Ligája döntőjét eltiltás miatt.

A katalán klub hétfőn közölte, hogy a 31 éves francia hátvéd, Éric Abidal felépült, s bár korábban felmerült annak a lehetősége, hogy az idényben már nem játszhat, mégis bevethető lesz a keddi összecsapáson. A spanyol listavezető Barcelona március 15-én jelentette be, hogy tumort találtak Abidal máján. A futballistát ezt követően megoperálták, s március 23-án már el is hagyhatta a kórházat. Lehet, hogy megtörténik a csoda?

A várható kezdők:
Barcelona (4-3-3): Valdes – Dani Alves, Pique, Busquets, Puyol – Xavi, Mascherano, Iniesta – Pedro, Messi, Villa

Real Madrid (4-2-3-1): Casillas – Arbeloa, Carvalho, Albiol, Marcelo – Alonso, Diarra – Di Maria, Ozil, Ronaldo – Adebayor

A találkozót 20:30-től élőben közvetíti a tv2, az összecsapás 20:45-kor kezdődik.

Foci, BL, elődöntő, 1. mérkőzés: Messi-dupla, öt sárga, három piros számokban és képekben

—————————————————————————————————————————————————-

18:00: Sok szeretettel köszöntjük a Barça és a Real Madrid szurkolóit. A mérkőzésig néhány érdekességgel jelentkezünk.

18:05: Az IFFHS a mai napon közzé tette a legfrissebb klub ranglistáját.

A legfrissebb klubvilágranglista (zárójelben az előző helyezés)

…176. (177.) Győri ETO FC 91

19:15: A sport.es beszámolója szerint több mint 1500 katalán rendőr lesz a helyszínen.

19:30: Íme a streamek

TV2

Fox Soccer Channel – FSC (p2p: Sopcast)
sop://broker.sopcast.com:3912/90775
sop://broker.sopcast.com:3912/82153
Shanghai Sports cn (p2p: TVUPlayer, Sopcast, TVAnts, streamtorrent)
CCTV5 (p2p: Sopcast, TVUPlayer, TVAnts, streamtorrent)

19:50: Íme a kezdők!

Barcelona (4-3-3): Valdes – Dani Alves, Mascherano, Pique, Puyol – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro, Messi, Villa
csere: Oier Olazábal, Jeffren, Keita, Afellay, Abidal, Fontás, Thiago Alcantára
Vezetőedző: Pep Guardiola

Real Madrid (4-2-3-1): Casillas – Arbeloa, Carvalho, Albiol, Marcelo – Xabi Alonso, L. Diarra – Crisatiano Ronaldo, Kaká, Di Maria – Higuain
csere: Dudek, Benzema, Granero, Garay, ÖzilAdebayor, Nacho
Vezetőedző: José Mourinho

20:35: A katalán fővárosban szakad az eső, tehát mély talajú pályán fognak játszani a csapatok.

20:41: Fantasztikus az élőkép a stadionban!

20:42: Ezekben a percekben jönnek ki a pályára a csapatok.A Barça a megszokott gránát-vöröskék szerelésben, míg a Real Madrid tiszta fehérben fog játszani.

20:46: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Barca kezdte.

1. félidő

20:51: Eltelt az első öt perc többet birtokolja a labdát a Real Madrid.

20:52: A 7. percben Iniesta lőtt kapura, de mellé.

20:56: Eltelt az első tíz perc, a Barça folyamatosan átvette a játék irányítását, így náluk van többször a labda.

20:57: A 13. percben Carvalho szabálytalankodott Messivel szemben. A belga bíró sárgát adott a portugálnak.

21:00: Eltelt az első negyedóra a mérkőzésen, egyelőre komoly helyzet nélkül, 0-0 az állás.

21:08: Eltelt az első félidő fele, gól még mindig nincs.

21:16: Eltelt az első félóra, gól nincs.

21:17: A 32. percben Messi lőtt kapura, Casillas bravúrral védett.

21:18: Ismét Messi, ezúttal kapu mellé lőtt.

21:19: Villa helyzete kimaradt.

21:20: Pedro lőtt, de jócskán mellé.

21:21: Messi lövését Casillas kivédte!

21:24: A 40. perc elején egy gyors vendég kontra: Xabi Alonso indítja nagyszerűen CR7-et, majd a portugál beadja középre, de remekül jött ki a Barça kapusa, Valdes és marad a 0-0.

21:25: Elkezdődött a hajrá az első félidőben.

21:29: Elkezdődött az első félidő utolsó perce.

21:31: Egy perc a ráadás.

21:32: Vége az első félidőnek. Időközben újra el kezdet esni az eső.

Összefoglaló: Az első félórán át a mezőnyben folyt a küzdelem, aztán beindult a katalán helyzetek, de Casillas mindent kivédett. Egy Real lehetőség volt. 45 perc után 0-0, összesítésben 2-0 a Barçának.

Futás mennyiség: 54 041 – 54 367

21:46: Jönnek vissza a pályára a csapatok. Az eső nem hogy megállna, egyre intenzíven esik.

21:48: A Barça játékosai is a pályán vannak.

21:49: Emberek, néző a pályán, kb 8-10 biztonsági futót a “szurkoló” után, de el kapták :).

21:50: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Real Madrid kezdte.

21:59: Góóóóóóóóóóóóóóóólll, vezet a Barça! Az 54. percben egy gyors támadás zajlott le: Valdes indította Alvest, aki passzolt Iniestához, aki remekül ugratja ki Pedrot, Caslillas mellett higgadtan berúgta! 1-0.

22:00: Cserélt a Real: Higuain helyett Adebayor.

22:03: Az 58. percben Lass Diarra csúnyán szerelte Pedrot, a belga sporttárs sárgát adott a vendégjátékosnak.

22:05: Újabb Real-csere: Kaká helyett Özil.

22:08: Hoppáá! Egyenlített a Real! Dí Maria hatalmas kapufát rúgott, majd a kipattanót Marcelo berúgta 1-1.

22:18: A 74. percben jön az első Barça-csere: Villa helyett keita a pályán.

22:21: A 75. percben Marcelo szabálytalankodott Messivel szemben, a belga bíró sárgát adott neki.

22:21: Belül az utolsó negyedórán.

22:27: A 82. percben Pedro sárgát kapott.

22:30: A 85. percben Adebayor sárgát kapott.

22:31: Elkezdődött az utolsó öt perc a rendes játékidőben.

22:34: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

22:35: Az utolsó percben cserél a Barça: Puyol helyett Éric Abidal!

22:35: Két perc a ráadás.

22:38: Újabb csere: Pedro helyett afellay.