Monicomp Liga, 27. forduló: Újra dobogós a Zete

Pénteken két mérkőzéssel elkezdődött a Mmoincomp Liga 27. fordulója, ahol döntetlent játszott a Kecskemét és a Győr, illetve a Zete hazai pályán győzött az MTK ellen. Összefoglaló.

A Kecskemét a második félidőben kétgólos vezetésre tett szert, ennek ellenére meg kellett elégednie egy ponttal a szervezetten játszó Győr ellen a labdarúgó Monicomp Liga 27. fordulójának pénteki mérkőzésén. A mérkőzés elején a KTE gyorsan vezetést szerzett, majd a Győr mezőnyfölénybe került és kiegyenlített. A második félidőben a hazai csapat kétgólos előnybe került, de a Győr nem adta fel: a Völgyi elesése miatt megítélt tizenegyessel, majd Dudás szépségdíjas góljával kiegyenlített.

A kieséstől menekülő MTK a Zalaegerszeg otthonában lépett pályára. Az egész mérkőzésen a zalaiak játszottak nagyobb fölényben, végül egy gól született. A második félidő elején Turkovs talált be. A hajrában Pál egyenlíthetett volna, de a léc alá tartó fejesénél Vlaszák résen volt. Az MTK továbbra is kieső helyen áll, már csak két bajnokija van hátra, míg az egy ponttal előtte álló Siófoknak három.

Csank János csapata ezzel szemben feljött a harmadik helyre, igaz a Kaposvár, a Ferencváros és a Debrecen csak szombaton lép pályára.

Monicomp Liga, 27. forduló
Kecskeméti TE-ERECO – Győri ETO 3-3 (1-1).
Gólszerzők: Vujovics (6.) Tököli (47.) Foxi (77.) illetve Dinjar (35.) Pilibaitis (82., 11-esből) Dudás (87.)

ZTE FC – MTK 1-0 (0-0)
G.: Turkovs (56.)

A bajnokság állása:
1. Videoton 26 16 6 4 52-24 +28 54
2. Paksi SE 26 13 5 8 42-33 +9 44
3. Zalaegerszeg 27 13 4 10 43-41 begin_of_the_skype_highlighting            27 13 4 10 43-41      end_of_the_skype_highlighting +2 43
4. Kaposvár 26 13 3 10 40-36 +4 42
5. Ferencváros 26 13 3 10 39-36 +3 42
6. Debrecen 26 11 8 7 49-39 +10 41
7. Vasas 26 11 5 10 32-38 -6 38
8. Újpest 26 10 6 10 42-34 +8 36
9. Honvéd 26 10 6 10 30-29 +1 36
10. Győri ETO 27 8 11 8 34-33 +1 35
11. Kecskemét 27 11 2 14 47-50 -3 35