Férfi Kosár, bajnoki döntő, 1. mérkőzés: Szolnok Olaj KK – Albacomp 69-87 (22-19, 17-21, 18-26, 12-21) – a kibeszélő-show

Szombaton este rendezik meg a 2010/2011-es férfi kosárlabda bajnoki döntőjét, ahol az alapszakasz első két helyezettje, a kupagyőztes Szolnoki Olaj KK, és a mindkét sorozatban a Tisza-partiak mögé szoruló Albacomp fog küzdeni egymással. Izgalmas párharcok, remek védekezések, és remek kosarak lehetnek a mérkőzésen. A Szolnok harmadszor, vagy az Albacomp negyedszer lehet magyar bajnok. Szurkoljunk közösen a csapatoknak, tartsatok velünk!

Elérkezett az utolsó felvonás a férfi kosárlabda bajnokságban, ugyanis ma este rendezik meg a finálét. Két olyan csapat játssza a döntőt. Az alapszakasz-győztes Szolnok hazai pályán fogadja az alapszakasz második együttesét az Albacompot. A két legjobb játékoskerettel rendelkező csapat találkozása.

A Tisza-parti együttes korábban 1991-ben és 2007-ben nyert bajnoki címet. Olyan játékosok alkotják a keretet, mint Báder Márton, Obie Trotter. Az alapszakaszt a Szolnok 22/4-es mutatóval indult meg neki a rájátszásnak. Íme az eredmények.

Szolnok–Körmend 77–66

A fehérvári együttes eddig 1998-ba, 1999-ben és 2000-ben volt bajnok. Az Albacomp mutatója is, ugyanaz, mint a Szolnéké, hiszen 22/4-el fejezték be az alapszakaszt. A rájátszásban először a Falcoval találkoztak, ahol, végül 3-2-vel mentek tovább. A négy között az Atomerőmű ellen 3-0-val bejutottak a fináléba. Az Albacompnál egy nagy hiányzójuk lesz,  az elődöntő első meccsén lábközépcsont-törés miatt harcképtelenné vált második legjobb dobójuk, Antonio Crocker.

Albacomp–Atomerőmű 96–70

A két csapat az alapszakaszban egyszer a Szolnok, egyszer az Albacomp nyert. Szolnokon az Olaj nyert 74-64-re, míg Székesfehérváron az Albacomp 76-73-ra. A márciusi Magyar Kupa-döntőben a Szolnok hazai pályán 79-71-re győzött.

A mérkőzés előtt a bb1.hu-nak nyilatkozott Pór Péter, a Szolnok és Braniszlva Dzunics, az Albacomp szakvezetője.

Pór Péter, a Szolnok edzője:

“Egy kulcsjátékos kiválása általában plusz erőt szokott adni a csapatnak, ez történt most Crocker és az Albacomp esetében is. Ezt a fehérváriak jól használták ki a Paks elleni elődöntőben. Friss élményeink vannak velük kapcsolatban, hiszen a Magyar Kupa döntőjében nemrégiben találkoztunk. Abból a mérkőzésből is készültünk, illetve az Atomerőmű elleni meccseiket is megnéztük. Elemeztük, hogy melyek a gyengébb pontjaik, hol sebezhetőek, illetve mik az erősségeik. A vélt gyengeségeiket most hagyjuk, erősségük mindenképpen a gyorsindítás, a magyar mezőnyben ezt ők játsszák a legjobban, sok könnyű kosarat dobnak. Nagyon oda kell figyelnünk, nem szabad elengednünk őket. Jó, hogy 3-0-s összesítéssel búcsúztattuk a Körmendet, így volt elég időnk a pihenésre, az erőgyűjtésre, a felkészülésre és a taktikai gyakorlásra is. A hazai pálya mellettünk szól, ami számunkra nagy előnyt jelent. A legigazságosabb párosítás alakult ki, hiszen az Albacomp is jól szerepelt az alapszakaszban. Nehéz sorozat lesz, kicsi különbségek fognak dönteni, reméljük, a javunkra.”

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője:

“Nyugodt körülmények között készülünk, Damian Hollis egyre jobb állapotban van, de még mindig nem tudom biztosan, hogy kezdő lesz-e. Tudjuk, hogy nagyon jó hangulat vár ránk Szolnokon. A szurkolók elsősorban a hazaiakat buzdítják, és persze velünk is foglalkoznak majd… Ezt már a többi pályán is megszoktuk, Körmenden például hasonló a hangulat a rangadókon. Észnél kell lenniük a játékosainknak, hogy a legélesebb pillanatokban is képesek legyenek kizárni a külvilágot, és csak a játékra koncentráljanak. Beszéltünk erről, mindenki tudja, hogy mi vár ránk, nem lesz meglepetés. Bírnunk kell a nyomást. A szezon elején az volt a cél, hogy bekerüljünk a legjobb négy közé. Ez reális volt. Szerintem az ország két legjobb csapata találkozik a döntőben. Balszerencsések vagyunk a sérülésekkel, hiszen Antonio Crocker hiányzik, de nem elégszünk meg azzal, hogy döntősök vagyunk, mindent meg kell tennünk az utolsó párharc megnyeréséért. Nem mi vagyunk az esélyesek, de azért teljesen esélytelennek sem tartjuk magunkat. Korábban Hollis, aztán Crocker kiesése után is megmutatták a játékosok, hogy egységes, harcos csapat a mienk.”

A döntő részletes programja:
1. mérkőzés: 2011. május 7. szombat, 20.15, Szolnok: Szolnoki Olaj KK-Albacomp, SportKlub, ÉLŐ
2. mérkőzés: 2011. május 10. kedd, 19.00, Székesfehérvár: Albacomp – Szolnoki Olaj KK
3. mérkőzés: 2011. május 13. péntek , 18.00, Szolnok: Szolnoki Olaj KK – Albacomp

4. mérkőzés: 2011. május 16. hétfő, 20.15, Székesfehérvár: Albacomp – Szolnoki Olaj KK (amennyiben szükséges)
5. mérkőzés: 2011. május 18. szerda, 19.00, Szolnok: Szolnoki Olaj KK – Albacomp (amennyiben szükséges)

Szolnoki Olaj KK – Albacomp
Tiszaligeti Sportcsarnok, szombat, 20:15 (TV: Sportklub – élőben)
V.: Földházi T., Kapitány G., Benczur T. (Gincsai)

Várható kezdőcsapatok:
Szolnok: Trotter – Horváth Á. – Budimir – Clark – Báder.
Albacomp: Simon B. – Hanga – Hollis – Keller Á. – Jones.

—————————————————————————————————————————————————-

19:30: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Hamarosan elkezdődik a bajnoki döntő első felvonása.

19:40: Lejátszották a bronzmérkőzés első összecsapását. Az atomerőmű otthonában 87-71-re győzött a Körmned együttese.

Atomerőmű SE – MJUS-Fortress Körmend 81-87 (18-21, 11-20, 22-20, 20-26)
Paks: Kovács Á. 7, Hodges 34/12, Vojvoda 5/3, Körtélyesi 14, Johnson 9/3. Csere: Faragó 2, Farkas -, Tóth P. 4, Horti 6, Pavlik -. Vezetőedző: Horváth Imre
Körmend: Ruják 18/6, Németh 14/6, Ferencz 14/12, Bell 22/6 Dies 16. Csere: Trummer -, Dávid 3, Hegedűs -, Boldizsár -. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Körmend javára.

A második meccset szerdán rendezik Körmenden.

20:05: Szolnokon pokoli a hangulat a Tiszaligeti csarnokban. A hazai szurkolók üzentek: “Aranyozzátok be az álmainkat!”. A másik: Emlékeztek 2007-re? Megismétlejük!”.

20:10: Fantasztikus élőlépet add a szolnoki közönség. A csapatok bemutatása zajlik.

20:11: a magyar himnusz szól.

20:14: A Szolnok piros mezben, míg az Albacomp tiszta kékben fog játszani.

20:16: Elkezdődött a mérkőzés.

1. negyed

20:17: A feldobást követően a vendégek szerezték meg a labdát.

20:18: Az első kosárt Budimir szerezte, majd válaszul Bódi dobott egy triplát. 2-3.

20:23: A 4. percben járunk, a Szolnok 9-6-ra vezet. Dzunics időt kért.

20:26: Eltelt az első negyed fele, a Szolnok 12-6-ra vezet. Jól játszik a hazai csapat, az Albacomp egyelőre keresi önmagát,nem találják a ritmust.

20:29: Három és fél perccel a vége előtt Hanga kosarával 15-13 a hazaiaknak.

20:30: 2:53 a vége előtt csendben 9-0-s szériát produkált az Alba, Hanga egyenlített 15-15.

20:31: Elkezdődött az utolsó perc az első negyedben.

20:36: Vége az első negyednek. A Szolnok három ponttal, 22-19-re vezet az Albacomp ellen.

Összefoglaló: Kiegyensúlyozott a mérkőzés, a Szolnok 12-6-ra is vezetett, de az Alba, hanga vezérletével elkapta a fonalat és feljöttek egálra. Az utolsó percekbe ismét a hazaiak vették át a vezetést.

20:38: Elkezdődött a második negyed

2. negyed

20:42: A 4. percben Trotter-tripla! Dzunics időt kért, az Olaj 30-23-ra vezet a Albacomp ellen.

2046: Hanga-tripla! 30-29.

Eltelt a második negyed fele, az Albacomp egy pontra jött fel a Szolnokhoz. 30-29.

20:50: 3:24 vége előtt 33-31 az állás.

20:54: Hoho!! A mérkőzés során először vezet az Albacomp! A 18. percben 36-37. Pór Péter időt kért.

20:55: Báder kosár, Simonm-ripla, 38-40.

20:56: Az utolsó percen belül.

20:58: Ivory Clark egy pontot szerzett a büntetőjéből, majd az Albacomp nem tudott kosarat szerezni.

20:59: Vége a második negyednek.

Nagyszünet

Összefoglaló: A második negyedben összeszedte magát az Alba és folyamatosan ott volt a Szolnok nyakán. fantasztikusan játszik Obie Trotter, ugyanakkor rajta kívül senki nem tudott még kiemelkedni, míg az Albacompnál Hanga, Keller és Simon viszi a csapatot. Egy félidő után az Albacomp 40-39-re vezet a Szolnok otthonában.

Szolnok: Trotter 12p, Clark 11p, Horváth Ákos 6, Báder 5p, Budimir 3p, Trepák 2p

Albacomp: Hanga 14p. Keller Ákos 7p, Bódi és Hollis 6p, Simon 5p, Jones 2p

21:14: Elkezdődött a második félidő!

3. negyed

21:20: Időt kért Pór Péter.

21:21: Eltelt a harmadik negyed fele az Albacomp 45-53-ra vezet a Szolnok ellen.

21:22: Mi van itt?! Emberek! Az Albacomp megy előre, a Szolnok védekezése szétesett. Pór Péter ismét időt kért. Az állás: 45-57.

21:25: Három perccel a vége előtt az Olaj feljött 49-57-re. Dzunics időt kért.

21:28: 2:20 a vége előtt, Budimir-tripla, 52-57.

21:29: Keller kosár, majd Budimir-tripla.

21:30: Az utolsó percen belül, 55-63.

21:33: Trotter bedobta a büntetőket, majd az utolsó pillanatokban Bódi-tripla! 57-66.

21:33: Vége a harmadik negyednek.

Összefoglaló: A harmadik játékrészben az Albacomp szenzációs játékot produkált, miközben a Szolnok védekezése leblokkolt, és szétesett, aztán magukra kaptak. Ezen az estén egyelőre az fehérvári csapat remekül játszik.

21:35: Elkezdődött a negyedik negyed

4. negyed

21:35: Simon-dupla, 57-68.

21:36: Báder bedobta mindkét büntetőjét, így 59-68.

21:37: Fodor-tripla, 62-68.

21:38: Micsoda játék!! Simonfelpasszolja a labdát és a gyűrűhöz érkezett Hollis, aki bezsákolta! 62-70.

21:40: Bódi Ferenc a negyedik tripláját szerezte! 62-73.

21:40: Simon dupla, 62-75.

21:40: Pór Péter időt kért.

21:43: Horváth Ákos, csak az egyik büntetőjét dobta be, így 63-75 az állás.

21:44: Eltelt a negyedik negyed fele, az Albacomp 12 ponttal vezet a Szolnok ellen, az állás, 63-75.

21:46: Keller szenzációsan passzolt Hangának, aki értékesítette a kosarat 63-77.

21:47: Három perc van még hátra a mérkőzésből.

21:48: Hollis-dupla, és Báder fault. Be is dobta az amerikai, 63-80.

21:50: Ivory Clark büntetőt dobhat. Az első bement,a  második kimaradt 64-80.

21:50: Keller eladta a labdát, Clark kosár, 66-80.

21:51: Trotter sportszerűtlenül szabálytalankdoott, így Simon dobhat. Be is dobta. 66-82.

21:52: Antal-tripla 66-85.

21:52: Belül az utolsó percen.

21:53: Hengler dupla, majd Trotter-tripla.

21:54: Vége! Az Albacomp 69-87-re győzött a Szolnok otthonában!

Eredmény, 1. mérkőzés:
Szolnoki Olaj KK-Albacomp 69-87 (22-19, 17-21, 18-26, 12-21)
legjobb dobók:
Trotter 21, Clark 20, illetve Hanga 16, Hollis 16, Keller 13, Simon 13, Bódi 12, Hendlein 10

A Szolnok legutóbb októberben, a bajnokság harmadik fordulójában kapott ki hazai pályán. A döntő második mérkőzését kedden 19 órakor rendezik Székesfehérváron.