Monicomp Liga, 27. forduló: Győzött a Fradi, a Szolnok kiesett

A Ferencváros 3-2-re győzött a sereghajtó Szolnok otthonában a Monicomp Liga 27. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén, így biztossá vált, hogy az újonc kiesett az NBI-ből.

A találkozó előtt kiderült Marek Heinz, csak a kispadon kezd a Szolnok ellen. A cseh légiós helyett Pölöskey Péter kezdet a zöld-fehéreknél. Az első félidőt öt gólt és sok helyzetet hozott. Az első 20 percet a Fradi sorra dolgozta ki a helyzeteit, de mind kimaradt. A 22. perben kabaré illő gólt szerzett a Fradi, miután a hazai védő a saját játékosába rúgta a labdát, majd erre Pölöskey lecsapott és a kapuig ment és értékesítette a ziccerét. Két perccel később Zsolnay fejesből egyenlített. Egy perccel később Schembri talált be. Az első félidő hajrájában Rósa büntetőjével, már 1-3. A slusszpoén Zsolnay ismét fejesből talált be, 2-3.

A fordulást követően jelentősen megváltozott a találkozó képe. Többet támadott a Szolnok. A hajrában akár az egyenlítő gólt is megszerezhették volna.

A Fradi győzelme, egyrészt azt jelenti, hogy újra második a tabellán, másrészt a Szolnok kiesett az NBI-ből, harmadrészt a Videoton szombaton még nem lehet bajnok, azaz legkorábban vasárnap a Budapest Honvéd vendégeként biztosíthatja be aranyérmét.

Monicomp Liga, 27. forduló
Szolnoki MÁV FC—Ferencváros 2-3 (2-3)
Tiszaligeti Stadion, 4000 néző, v.: Berger
gólszerzők: Zsolnai (24., 45.), ill. Pölöskey (22.), Schembri (25.), Rósa D. (41.)