Férfi Kézi, bajnoki döntő, 2. mérkőzés: Pick-Szeged – MKB Veszprém 20-33 (9-15) – a kibeszélő-show

Vasárnap délben (11:30) rendezik meg a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga döntőjének második felvonását. Az első mérkőzést simán megnyerte a címvédő Veszprém. Vajon a szegedi mérkőzésen lesz hazai siker, vagy netán vendég győzelem születik? Ma minden kiderül. Szurkoljunk közösen a csapatoknak, tartsatok velünk!

Az első mérkőzés az MKB Veszprém nagyon simán győzött a Pick-Szeged ellen. Az első félidőben parádésan játszott a Mocsai-csapat, miközben a a szegediek önmagukhoz képest gyengén játszottak. a fordulást követően egy picit összeszedte magát a Szeged, végül nyolc lett a vége.

A mai napon Szegeden kerül sor a második felvonás. Várhatóan itt is szikrázó és parázs összecsapásra lehet számítani. Nem a legjobb előjelekkel várhatja  a mai mérkőzést a Pick-Szeged. A csapat orvosa a Pick-Szeged honlapján nyilatkozott. “Kezdjem a rossz hírrel. Fero Sulc bal kezének negyedik ujja eltört, így kérdéses a játéka a vasárnapi döntő második meccsén. Ferónak komoly fájdalmai voltak a mai nap, rögzítőkötést kapott, de lógatás közben is fájt a keze. Maxim Butenkónak két öltéssel még a veszprémi Arénában összevarrtuk az állát, ő biztos, hogy harcra kész lesz a második meccsen. Tomás Stranovskynak az egyik lábujja bicsaklott meg, ezt még ott a meccsen kezeltük, fáj neki, de tud játszani. Maros Balázt rendesen orrba nyomták, a szlovák fiúnak vérzett az orra, szerencsére nem lett nagyobb baja. Az is biztos, hogy Vadkerti Attila is kihagyja a második meccset, Körte térde még nem bírja a terhelést, nagy valószínűséggel a harmadik meccsen már játszhat. Lékai Máténak is fájt a kézfeje, ami nincs teljesen rendben, de biztos, hogy ott lesz az MKB elleni szegedi meccsen. Rengeteg sérülés volt a keddi meccsen, régen volt ennyi dolgom. Nagyon sajnáltam a fiúkat, mert rengeteget kaptak, jó néhány alattomos ütés is volt köztük, nem véletlen, hogy ennyi sérültünk volt“– fejezte be a beszámolót dr. Szabó István, a Pick Szeged orvosa.

A delmagyar.hu információja szerint a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke, Sinka László és Vujity Tvrtko újságíró, a TV2 műsorvezető-riportere 2011 áprilisában mozgalmat indított fogyatékkal élő embertársaink beilleszkedésének elősegítésére. A mozgalomhoz a Pick Szeged is csatlakozik, és ennek szellemében a Veszprém elleni mérkőzésen Béres Dezső, Szeged paralimpiai bronzérmes bocsása végzi el a kezdődobást Fasimon Sándorral, a Pick Kézilabda Zrt. igazgatósági tagjával együtt. A meccs előtt kapja majd meg a Barátság-kupában elért második helyezésért az ezüstérmeket a Skaliczki László által irányított csapat. A szegedi meccs előtt kapja meg a szurkolók által április legjobb Pick-játékosának járó díjat Frantisek Sulc is, aki immár másodjára lett a legjobb az idei szezonban.

Az MKB Veszprém szakvezetője, Mocsai Lajos a klub honlapján közzé tette a gondolatait a mai mérkőzés előtt. A rutinos szakember szerint nehéz mérkőzésre számít Szegeden. “Azt gondolom, hogy a Szeged hazai pályán mindent meg fog tenni a győzelemért, hiszen abban végképp nem bízhatnak, hogy majd itt a harmadik mérkőzésen telt ház előtt nyerni fognak. Ez egy reális esély a számukra, hogy a hazai közönség előtt, a hazai ritmusukban, hatalmas biztatás mellett, egy jó eredményt érjenek el.  Szegeden a szokásos kiélezett, nagy partira várok, ahol két BL csapat –sérülésektől függetlenül- nagy tempójú, dinamikus, korszerű, modern, nagy küzdelemmel tarkított mérkőzést fog vívni. Én azt gondolom, hogy Szegedre mindenképpen megfelelő önbecsüléssel, szerénységgel és önbizalommal kell érkeznünk. Ahogy mondtam, nagy tempót diktálva, és amennyiben a még kérdőjeles sérültjeink vállalják a játékot, akkor még szélesebb repertoárral játszva.

A csapata felkészült a nagy összecsapásra, “Úgy érzem, hogy a sportformánkat sikerült felépítenünk, a csapat közel 100%-os állapotba kerül hétvégére. Küzdőképességünk és fizikális készültségünk jónak mondható. Bajlódunk sérültekkel, ugyanúgy, mint a Szeged, de erre nem szoktunk semmit sem ráfogni. A lehetőségeinkből választva a zártabb és a nyitottabb védekezési elemekből variálva tudunk majd játszani..”

Mocsai Lajos külön kitért Renato Sulicra, és a kemény ütközésekre is. “én senkit soha semmiféle durvaságra nem biztattam. Akik ismerik a munkámat, mint edző, vagy mint szövetségi kapitány, tudhatják, hogy számomra a szemtől szembeni kemény játék fogadható el. Én bízom abban, hogy a játékvezetők kézben fogják tartani a mérkőzést. Azzal, hogy megelőzően ilyen vagy olyan jellegű vélemények elhangzanak, én személy szerint nem kívánok foglalkozni. Mint ahogy a mérkőzés elemzése során kiderült, hogy történtek olyan ütközések vagy ütések mindkét részről, amelyek említhetőek lennének, de a magam részéről nem kívánom a hangulatot korbácsolni. Mi egy nyugodt mérkőzésre várunk, ez az alap. Minden területen én a tiszta kézilabda felé törekszem. Amennyiben olyan történik, ami büntetendő, bármelyik fél részéről, akkor bízom benne, hogy a szabályok szellemében a játékvezetők a dolgukat el fogják végezni.”

Az MKB Veszprém, zsinórban negyedszer, azaz 19. alkalommal, vagy a Pick-Szeged harmadszor lehet bajnok. A csongrádiak, utoljára 2007-ben Vladan Maticcsal nyerték meg a bajnokságot.

Az elmúlt tíz bajnokság élcsoportjának végeredménye
2000-2001.: 1. Fotex KCV, 2. Dunaferr SE, 3. Pick Szeged, 4. Pestl-LRI Malév-E.
2001-2002.: 1. Fotex KCV, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. Every Day Orosháza
2002-2003.: 1. Fotex KCV, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. Győri Tento ETO KC
2003-2004.: 1. Fotex KCV, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. Tatabánya Carbonex KC
2005-2006.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. PLER-Airport
2006-2007.: 1. Pick Szeged, 2. MKB Veszprém, 3. Dunaferr SE, 4. PLER-Airport
2007-2008.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. PLER KC
2008-2009.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Dunaferr SE, 4. PLER KC
2009-2010.: 1. MKB Veszprém, 2. Pick Szeged, 3. Tatabánya Carbonex KC, 4. Dunaferr SE

Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga, bajnoki döntő, 1. mérkőzés:
Pick-Szeged – MKB VEezprém 11:30 (TV: RTL Klub)

A további program:
3. mérkőzés: május 22. 11.35, Veszprém, MKB Veszprém KC-Pick Szeged (Tv: RTL klub)
4. mérkőzés (ha szükséges)* Szeged 2011. május 25. szerda Pick Szeged – MKB Veszprém KC
5. mérkőzés (ha szükséges)* Veszprém 2011. május 29. vasárnap MKB Veszprém KC – Pick Szeged

Férfi Kézi, bajnoki döntő, 1. mérkőzés: MKB Veszprém – Pick-Szeged 33-26 (21-12) – a kibeszélő-show

—————————————————————————————————————————————————

11:15: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Hamarosan kezdődik a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga bajnoki döntőjének második felvonása.

11:33: A csapatok már a pályán vannak. A bemutatás zajlik. Telt ház van a szegedi újcsarnokban.

11:34: Marko Vujin és Pérez carlos is ott van a Veszprémi csapatban, tehát tudják vállalni a játékot.

11:35: A szegedi játékosok most kapják meg a Barátság-Kupán elért második helyért az érmeket.

11:37: A szeged tiszta pirosban, míg a Veszprém tiszta kékben fog játszani. A találkozót a Dobrovits-Tájok páros vezeti.

11:38: Elvégezték az ünnepélyes kezdődobást.

11:39: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Veszprém kezdte.

1. félidő

11:40: A második percben Sulic góljával vezet a Veszprém 0-1.

11:41: Az első szegedi akció kimaradt.

11:41: A 3. perc végén Császár betörésből betalált 0-2.

11:42: A 4. percben Lékai szerezte az első hazai gólt, 1-2.

11:43: Császár lövését Tatai kivédte.

11:43: Ziubai egyenlített 2-2

11:44: Császár góljával már 2-3.

Eltelt az első öt perc a címvédő Veszprém 3-1-re vezet a Szeged otthonában.

11:45: Vujin hatalmas gólt szerzett 2-4.

11:46: A 8. percben Zubai kiharcolt egy hetest. A büntetőt Törő értékesítette 3-4.

11:47: Jöhet a veszprémi hetes. Sulic harcolta ki. Vujin belövi. 3-5.

11:48: A 9. percben Butenko hatalmas gólt szerzett. 4-5.

11:48: Terzic betalált, 4-6.

Eltelt az első tíz perc a mérkőzésen, a Veszprém két góllal vezet (4-6).

11:50: A 12. percben jön az újabb veszprémi hetes. Vujin büntetőjét, ezúttal Tatai kivédte!

11:51: A 13. percben Sulic két percet kapott. Szegedi emberelőny.

11:52: Stranovszky szépített 5-6.

11:53: Amikor már passzív lett volna a veszprémi akció, akkor Terzic betalált, 5-7.

11:54: a 14. perc végén Bajorhegyi szépített 6-7.

Kiegészült a Veszprém.

11:56: Sulic két percet kapott, reklamálásért.

Eltelt az első negyedóra a mérkőzésen a Veszprém 7-6-ra vezet a Szeged ellen.

11:59: Hatalmas ziccer maradt ki: Zibai indította Butenkot, aki kihagyta a ziccert. Marad a 6-7-es állás.

12:00: A 18. percben Vujin betalált, ez már a harmadik gólja a mérkőzésen. 6-8.

12:00: Bajorhegyi szépített 6-8.

12:01: Iváncsik ejtésével 7-9, és Bajorhegyi két percet kapott.

A 20. percben járunk 7-9 az állás.

12:03: Iváncsik Tamás góljával, már 7-10 a 21. percben.

12:04: A 22. percben Törő szépített 8-10.

12:05: A 22. percben Iváncsik Gergő góljával 8-11.

12:06: A 23. percben hazai hetes. Törő kapufát dobott.

12:06: Eklemovic is kapufát dobott.

12:07: A 24. perc elején Peric nagy bravúrral védte ki Zubai lövését.

12:07: Beoscasin mellé lőtt.

12:08: A 25. perc elején, Vilovszki betalált, így már 8-12 az állás.

Elkezdődött az utolsó öt perc, a Veszprém négy góllal vezet a Szeged ellen (8-2).

12:10: Kapus védések: előbb Mikler, majd ezután Mikler védett.

12:11: Iváncsik Gergő szélről betalált, 8-13. Egyre nagyobb bajban a Szeged.

12:13: A 29. perc elején Vujin betalált.

12:13: Iváncsik-gól 8-15.

Skaliczki László időt kért.

12:15: Laluska két percet kapott.

12:16: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

12:16: Bajorhegyi harmadik góljával szépített, 9-15.

12:17: Mocsai Lajos is időt kért.

12:18: Petrics védés!

12:18: Vége az első félidőnek. A Veszprém 15-9-re vezet.

Összefoglaló: Az egész mérkőzésen magabiztosan vezet a címvédő Veszprém a Szeged otthonában. A találkozó elején 1-2 góllal tudott elhúzni, majd a 20. perctől kezdve egyre nőtt a két csapat között a különbség. Köszönhetően Perics védéseinek és a veszprémi védekezésnek. Egy félidő után 9-15 a Veszprém javára.

12:30: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Szeged kezdte.

2. félidő

12:30: Maros góljával szépített a Szeged 10-15.

12:31: Iváncsik gergő beállóból betalált, 10-16.

12:32: Luzsnyikov két percet kapott.

12:33: Törő szépített 11-16.

12:34: Gulyás góljával, már 11-17.

Grünfelder és Lékai betalált, majd Terzic szerezte a gólt.

12:35: A 35. percben járunk 13-18 az állás.

12:36: Grünfelder hetes kimaradt.

12:37: A 38. percben Luzsnyikov talált, 13-19.

12:38: Szegedi hetes a 39. percben, Törő belőtte, 14-19.

12:40: Gulyás és Iváncsik is betalált.

12:41: A 40. percben járunk a Veszprém 21-14-re vezet.

12:41: Laluska két perc.

12:42: Újabb Iváncsik-gól, 14-22.

12:42: Szegedi kapuscsere: Mikler helyett Tatai.

12:42: Törő szépített 15-22.

12:43: Kiegészült a Veszprém.

12:44: A 44. percben Gulyás betalált, így 15-23.

12:45: A 45. percben Butenko kiharcolt egy hetest, amit Törő kihagyott.

12:46: Újabb Iváncsik Gergő-gól, 15-24.

Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen.

12:47: A 46. percben Terzic kapott két percet.

12:48: A 47. percben Vilovszki góljával, már 15-25. A veszprémi szurkolók rászámoltak a hazaiakra.

12:49: Hazai szépítés, és a harmadik számú kapus véd a Szegednél.

12:49: Gulyás betalált 16-26.

12:50: A 49. percben Vilovszki betalált.

12:50: Nagy Norbert is beköszönt. 17-27.

12:51: Eklemovic is beköszönt 17-28.

12:52: A szélről Nagy Norbert szépített 18-28.

Elkezdődött az utolsó tíz perc, az állás: 18-28.

12:53: Az 51. percben veszprémi hetes. Vujin belőtte. 18-29.

12:53: Az 52. percben Vilovszki könnyű gólt szerzett, 18-30.

12:54: Gulyás finom gólt szerzett, 18-31.

12:56: Lékai szépített 19-31.

12:57: Az 55. percben Vujin talált be, 19-32.

Elkezdődött az utolsó öt perc a második félidőben, az állás 19-32.

13:01: Az 58. perc végén Lékai szépített 20-32.

13:02: Elkezdődött az utolsó perc.

13:03: Vujin értékesítette a veszprémi hetest, 20-33.

13:03: Vége a mérkőzésnek.

Összefoglaló:  A második félidőben nem tudott feljavulni a Szeged, miközben a Veszprém ment előre, és esélyt sem adtak a hazaiaknak, végül magabiztos játékkal 33-20-re nyert a címvédő. a három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a Veszprém javára.

Budapest Bank Férfi Liga döntő, 2. mérkőzés:
Pick-Szeged – MKB-Veszprém 20-33 (9-15)
Szeged, játékvezetők: Dobrovits, Tájok

Pick-Szeged: Mikler, Tatai (kapusok), Bajorhegyi 3, Baláz 1, Beocsanin 1, Butenko 1, Grünfelder 1, Herbert, Lékai 4, Nagy N. 2, Stranovsky 1, Teimel, Törő 5 (2), Zubai 1. Edző: Skaliczki László.

MKB Veszprém: Perics, Fazekas (kapusok), Császár 1, Eklemovics 1, Gulyás 5, Iváncsik G. 7, Iváncsik T. 3, Korazija, Laluska, Luzsnyikov 1, Nagy K., Pérez, Sulics 1, Terzics 3, Vilovszki 4, Vujin 7 (3). Vezetőedző: Mocsai Lajos

Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3