Monicomp Liga, 27. forduló: Még mindig nem bajnok a Videoton

Hiába vezetett két góllal a listavezető Videoton, a Honvéd kiegyenlített még az első félidőben. A második félidőben a küzdelem dominált, így kialakult a 2-2-es végeredmény. Ezt azt jelenti, hogy a székesfehérvári együttes a Monicomp Liga 27. fordulójában nem biztosította be az elsőséget.

A találkozó elején a listavezető Videoton nagy elánnal kezdte meg a játékot. Előbb Alves, majd Gosztonyi talált be, már a 13. percben 2-0-ra vezetett a fehérvári együttes. Ezután fokozatosan magára talált a Honvéd, és két pontrúgásból egyenlített. Először Lukas Zelenka a 31., Ivancsics Gellért a 42. percben.

A fordulást követően a küzdelem dominált, nem voltak veszélyben a kapuk. A hajrában egyre több kemény ütközés történt, azonban nem változott, így kialakult a 2-2-es döntetlen.

Ezt azt jelenti, hogy a Videotonnak legalább szerdáig várnia kell, hogy története első bajnoki címét ünnepelhesse.

Monicomp Liga, 27. forduló:
Budapest Honvéd – Videoton 2-2 (2-2)
Bozsik-stadion, 3500 néző, V: Andó-Szabó
gól: Zelenka (31.), Ivancsics (42.) illetve Alves (10.), Gosztonyi (13.)

A bajnokság állása:
1. Videoton 27 16 7 4 54-26 +28 55
2. Paksi SE 27 14 5 8 44-34 +10 47
3. Ferencváros 27 14 3 10 42-38 begin_of_the_skype_highlighting            27 14 3 10 42-38      end_of_the_skype_highlighting +4 45
4. Kaposvár 27 13 4 10 40-362 43
5. Zalaegerszeg 27 13 4 10 43-41 begin_of_the_skype_highlighting            27 13 4 10 43-41      end_of_the_skype_highlighting +2 43
6. Debrecen 27 11 9 7 49-39 +10 42
7. Vasas 27 11 5 11 32-41 -9 38
8. Honvéd 27 10 7 10 32-31 +1 37
9. Újpest 27 10 6 11 43-36 +7 36
10. Győri ETO 27 8 11 8 34-33 +1 35
11. Kecskemét 27 11 2 14 47-50 -3 35
12. Haladás 27 9 7 11 36-34 +2 34
13. Pápa 27 10 4 13 38-46 -8 34