Női Kézi, KEK-döntő, 1. mérkőzés: FTC-Rail Cargo Hungaria – CB Mar Alicante 34-29 (17-12) – a kibeszélő-show

Vasárnap délután 15:00-kor rendezik meg a Ferencváros – CB Mar Alicante, női KEK-döntő első mérkőzését. Szurkoljunk közösen az Elek-csapatnak, tartsatok velünk.

A KEK-ben eddig parádésan szerepel a Fradi, hiszen a nyolcaddöntőben emlékezetes mérkőzéseken kiejtették a dán Viborgot, majd a negyeddöntőben a francia Toulonnak megmutatták mi is az igazi kézilabda. Az elődöntő első mérkőzés a Metz otthonában a zöld-fehérek parádés játékkal rukkoltak elő. Az első játékrész után Zácsikék öt góllal vezettek. A fordulást követően nem változott a helyzet, sőt a 45. percben már tíz volt a különbség. Ezután elfáradt a Ferencváros, végül négy lett a vége, azaz 31-27-re nyertek. A népligeti visszavágón okosan, játszva, végül két góllal nyertek a franciák, de így is jobb volt a Fradi összesítésben, és
újra döntős a zöld-fehér csapat.

Elek Gábor, az FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője a mérkőzés előtt a handball.hu-nak nyilatkozott. A Fradi fiatal mestere szerint “ahhoz, hogy az évünket sikerrel tudjuk zárni, egy KEK-finálét már nem szabad elszúrnunk.” A spanyol együttesről röviden, így mutatta be a Fradi mestere: “Három jó átlövővel, és egy kiváló irányítóval rendelkeznek. Isabel Ortuño a KEK-sorozatban a legeredményesebb emberük volt. Náluk szerepel de Sousa balátlövő-irányító poszton, valamint Laima Bernatavičiūtė, a litván bal- és jobbátlövő, rajtuk kívül román beállósuk (Laura Crăciun), montenegrói balszélsőjük (Jovana Jovović), dán jobbszélsőjük (Lene Tobiasen) és francia kapusuk van (Linda Pradel). Egy elég masszív csapatról van szó. Mindenki azzal jön, hogy milyen ágon jutottak el ők és mi a fináléig. Ennek ellenére nem lesz könnyű feladat a párharc megvívása, ám én is úgy gondolom, hogy mi vagyunk az esélyesebbek. Persze komoly feladat előtt állunk, és ha egy pillanatig is elhisszük, hogy könnyű dolgunk lesz, akkor bajba kerülhetünk.”.

– A handball.hu bemutatja a Fradi ellenfelét, a spanyol CB Mar Alicantét.

Az FTC-nek ez lesz története hetedik európai kupafináléja. A mérleg két győzelem és négy vereség. Az együttes 1978-ban KEK-et, 2006-ban EHF Kupát nyert, míg 1971-ben a BEK-ben, 1979-ben és 1994-ben a KEK-ben, 2002-ben pedig a BL-ben lett második.

KEK, döntő, 1. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria – CB Mar Alicante
vasárnap, 15.00
Dabas, Diego Sportcsarnok
Játékvezetők: Andrej Gouszko, Szjarhej Repkin (fehéroroszok)
TV: DigiSport – ÉLŐ

A Kossuth rádió és a Régió rádiója műsorváltozással közvetíti a mérkőzést. 15.00-16.00 között a Régió Rádióban, majd 16.04-16.30 között a Kossuth rádióban lesz élő közvetítés.

Visszavágó

CB Mar Alicante – FTC-Rail Cargo Hungaria
május 15., vasárnap, 12.30
Alicante, Pitiu Rochel Sportcsarnok
Játékvezetők: Tomo Vodopivec, Robert Krašna (szlovénok)

—————————————————————————————————————————————————-

11:30: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Ma délután 15:00-kor kezdődik a KEK-döntő első felvonása, a két résztvevő: az FTC-Rail Cargo Hungaria és a spanyol Mar Alicante.

11:31: Íme a spanyol keret

A Mar Alicante kerete:
Kapusok: Eugenia Sanchez Bravo, Cristina Sanz, Linda Pradel
Mezőnyjátékosok: Isabell Ortuno Torrico, Laura Ortuno Torrico, Laura Gina Craicun, Angela Garcia Del Castillo, Maria Gayo Madera, Maria Nunez Nistal, Beatriz Morales Tendero, Beatriz San Isidro, Ana Miriam Ferreira De Souza, Lene Tobiasen, Varonique Dermoniere, Laima Bernateviciuite, Jovana Jovovics.
Vezetőedző: Angel Sandoval.

12:15: A spanyol együttesből néhány játékost kiemelünk, akik meghatározói lehetnek a mai mérkőzésen.

Isabell Ortuno Torrico

A jobbátlövő korábban a spanyol válogatottban is szerepelt, három évig a dán Viborgban is játszott. a KEK-sorozatban 65 góllal a házi gólkirály a csapatában.

Laima Bernateviciuite

A litván játékos három évig a Fehérvár csapatában játszott, és tavaly igazolt haza. A KEK-ben 26 gólt dobott.

Ana Miriam Ferreira De Souza

A portugál játékos, aki irányítóban és átlövésben is tud játszani. A tavalyi szezonban Zácsik Szandra csapatársa volt a Krimnél.

Lene Tobiasen

Rutinos dán jobbszélső. Tagja volt a 2004-es dán válogatott csapatnak is, akik ezüstérmet szereztek itthon.

13:30: A Fradi részéről kulcs játékos lehet Pastrovics Melinda, Szucsánszki Zita, Zácsik Szandra, Tomori Zsuzsa, és Kovacsicz Mónika.

14:00: Bő egy óra és kezdődik a KEK-döntő!

14:15: Hangolódjunk!

‎”Győzni fogunk, Győzni fogunk!
Nem állhat ellen senki már!
Győzni fogunk, Győzni fogunk!
Velünk a nép és velünk az ég.”

Hajrá, Fradi!!!!

14:50: Tíz perc és kezdődik a mérkőzés. A hangulat remek.

Íme a streamek:

bet365.com
bwin.com
Digisport hu
ehfTV

15:00: Egyelőre nincs kép a Diginél, ugyanis a bejövő jel még nem jött össze… addig az FTC Kézilabda twitteréből idézzünk.

15:01: Hajrá, Fradi!

Az Alicante kezdi a találkozót.

Kezdőink: Szádvári, Szucsánszki, Zácsik, Tomori, Szamoránsky P, Kovacsicz, mögöttük Pastrovics véd.

15:07: Belemenés után Szucsánszki robog és a spanyol kapus lába közt remek lövést enged el: 3-1 a ferencvárosiak javára pár perc után!

15:09: I.Torrico lerohanása után 3-2.Elveszik a labdát a Fraditól,Pastrovics védi a szélről elengedett próbálkozást.Szucsánszki kapufa,szabaddobás.

Ismét az egyenlítésért támadnak a spanyolok, de már Zácsik indítja Kovacsiczot, aki nem hibázik: 4-2 a labdaszerzés után!

15:11: Pastrovics újabb védése után gyorsan építjük a támadást, a passz rossz Szamoránsky Piroskának. Pastrovics véd, de hetes jön.Zizi sárgát kap. Spanyol hetes, I. Torrico értékesíti, ezzel ismét csak egy a hazaiak előnye: 4-3.

15:13: Zácsik kap emberfogót Tomori lövése megpattan, de elrontják a spanyolok az indítást, marad a 4-3, jöhet a Fradi. Szamoránsky P. szedi össze a bejátszást, s viszik a földre. Spanyol sárga és Zácsik hetes jön: 5-3 a Fradinak!

15:14: Craciun szépít, Zácsikot továbbra is félpályára űzi embere. Passzív támadás végén megy mellé a ferencvárosi lövés, egyenlíthet ismét a spanyol gárda.Sikerül az egyenlítés, I. Torrico szerzi harmadik találatát, ezzel 5-5. Elek Gábor kikéri idejét.

15:16: Továbbra is öten támadunk Zácsik emberfogása miatt gyakorlatilag, Szucsánszki tör be: 6-5 remek lövése után!

15:17: Spanyol hetes, I. Torrico bepattintja Pastrovics mellett, ismét egyenlő: 6-6.

15:21: Képtelenek átvenni a vendégek a vezetést,ismét hazai támadás.A spanyolok értetlenül nézik a játékvezetőt,miközben Zácsikot viszik a földre. Hatalmas kapufa spanyol részről: mindkét oldalon megállt a gólgyártás, nálunk Tomori lövése találja el a kapust, Zizi labdát szerez közben. Szélre játszott labda után megszerzi a spanyol csapat a vezetést, az állás 6-7 a vendégeknek Tobiasen találatával.

15:22: Van kép!

15:22: A 18. perc elején járunk 8-8 az állás. A Fradi tiszta fehérben, a spanyolok tiszta sötét mezben játszik.

15:22: Emberelőnyben a Fradi, Da Souza két percet kapott.

15:23: Szamoránszyk Piros betalált, így 9-8 ide.

15:24: Góóóólll! Gyors indításból, Kovacsicz talált be 10-8 a 19. percben.

15:25: Kiegészültek a spanyolok.

15:25: Ortuno szépített 10-9.

A 20. percben járunk a Fradi 10-9-re vezet.

15:27: A 21. percben újra emberelőnyben a Fradi, Nunez kapott két percet.

15:27: Góóólll! Kovacsicz 11-9.

15:28: Hiába védett jól Pasi, spanyol hetes következik. Abmramovics a kapuban. Belőtték. 11-10.

15:29: A 22. percben gyors inditásból Kovacsicz Mónika gólt szerzett 12-10.

Fantasztikus a hangulat a dabasi csarnokban.

15:29: Góóóóóóóóóóóólll! Szádvári! 13-10.

15:30: Spanyol időkérés.

15:32: Góóól, Turfán!!! 14-10.

15:33: Nunez szépített.

Belül az utolsó öt percen az első félidőből.

15:33: A 26. percben Szamoránszyk Piros betalált 15-11.

Tomori és Szamoránszky is megsérült.

15:37: Góóól, Trufán! A 28. percben 16-11 a javunkra.

15:39: Remek játék követően Kovbacsicz 17-11.

15:39: Elkezdődött az utolsó perc.

15:40: Angela szépített.

15:40: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Az első félidő közepéig fej-fej mellett mentek a csapatok, aztán Kovacsicz, Trufán duó vezérletével elkezdett elhúzni a Fradi, sé a szünetre öt gólos előnyre tett szert (17-12). Kérdés, hogy a második félidőre visszatud-e jönni Tomori és Szamoránszky Piroska.

Íme a Fradi gólszerzői: Kovacsicz Móni 5,Trufán4, Zácsik3, Szucsánszki Zita 2, Szamoránszky Piros2, Balogh1 gól

15:50: Lassan kezdődik a második félidő.

15:52: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Fradi kezdte.

2. félidő

15:52: Szamoránszky Piros góljával 18-12.

15:52: Tomori védekezik, ez jó hír!

15:53: Jojovic szépített

15:54: Szamoránszky Piroooossss 19-13.

15:55: Két gyors spanyol gólt kaptunk, előbb Da Souza, majd Jojovic talált be 19-15.

15:56: A 35. perc elején Szucsánszki hetesével 20-15.

15:57: A 36. percben szépítettek a spanyolok, Jojovic 20-16.

15:59: Pasi védések!

15:59: Tobiasen szépített 20-17.

16:00: Tobiasen megint, 20-18. Hullámvölgyben a Fradi.

16:01: Szucsánszki és Ortuno is betalált 21-19.

16:02: Emberelőnyben a Fradi.

16:02: Góóóllk, Zácsik! 22-19.

16:02: Da Souza szépített 22-20.

16:02: Góóól, Szádvári 23-20.

A 40. percben járunk a Fradi 23-20-ra vezet az Alicante ellen.

16:04: Góóól!! Szamoránszky Anikó 24-20.

16:05: Ortuno szépített 24-21.

16:06: A 43. percben Ortuno szerencsés góljával 24-22.

16:07: Elek Gábor időt kért.

16:08: Góóóól, Kovacsicz Mónika 25-22.

16:10: Góóóll, csodálatos összjáték után, Szamoránsky talált be 26-22.

16:11: Da Souza szépített 26-23.

Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen.

16:11: A 46. percben Szamoránszky Piros ismét betalált 27-23.

Zúg a mindent bele!!!

16:12: Góóól, Zizi!!! 28-23.

16:13: Gyors indításból, Kovacsicz a kapusba lőtt. A hangulat remek.

16:14: Da Souza szépített 28-24.

16:14: A 49. percben Trufán-góóóóóllll 29-24.

16:15: Spanyol hetes, és Szucsánszki két percet kapott. Ortuno értékesítette 29-25.

16:16: Góóóll, Trufiii!!!! 30-25.

Elkezdődött az utolsó tíz perc. 30-25 a Fradi javára.

16:17: Az 51. percben emberelőnyben kerültünk.

16:18: Góóóll, Szádvári 31-25.

16:19: Góóól, Zácsik 32-25.

Spanyol időkérés.

16:22: Góóóólll! Az 54. percben Szucsásnzki átlövésből 33-25.

16:23: Spanyol hetes, Ortuno betalált, 33-26.

16:24: Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen.

16:25: Az 57. percben jön a Ferencváros büntetője. Szucsánszki lövi, de kihagyta. Marad a 33-26.

16:26: Ortuno szépített 33-27.

A közönség felállt és vastaps zúg a dabasi sportcsarnokban.

16:27: Az 58. percben Ortuno szépített 33-28.

16:27: Szamoránszky Piros két percet kapott, de a spanyol edző is kapott két percet,  így 5-5 játékos szerepel a páklyán.

16:28: Gólt kaptunk 33-29.

16:29: Léna-vééééddsssss!

16:29: Elkezdődött az utolsó perc.

16:29: Trufi-góóóólll 34-29.

Vége!!!!!

A Ferencváros öt gólos előnnyel utazik majd az egy hét múlva rendeződő visszavágóra.

Női KEK, döntő, 1. mérkőzés:
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-MAR ALICANTE 34-29 (17-12)
Dabas, játékvezetők: Gousko, Repkin (fehéroroszok)

FTC: Abramovics, Pastrovics, (kapusok), Balogh B., Bari Nagy, Kovács G., Kovacsicz 6, Németh Cs., Szádvári 3, Szamoránsky A. 1, Szamoránsky P. 6, Szarka, Szucsánszki 4, Tomori, Trufán 7, Zácsik 6. Edző: Elek Gábor.

MAR ALICANTE: Sanchez Bravo, Sanz, Pradel (kapusok), Barrios Garcia, Bernateviciuite, Craicun 1, Dermoniere, Ferreira De Souza 4, Garcia Del Castillo 2, Gayo Madera, Jovovics 3, Morales Tendero, Nunez Nistal 2, I. Ortuno Torrico 14, L. Ortuno Torrico, San Isidro, Tobiasen 3. Vezetőedző: Angel Sandoval.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3