Jégkorong-vb, A-csoport, negyeddöntő: Finnország-Oroszország elődöntő lesz – a kibeszélő-show

Csütörtökön két mérkőzéssel folytatódik a Szlovákiában zajló jégkorong-világbajnokság kiesési szakasza.

A csoportmérkőzések és a középdöntők követően kialakult a negyeddöntő párosítása valamint az alsóház küzdelmein. Ami már biztosan eldőlt, hogy a világelittől elbúcsúzik Ausztria és Szlovénia. A középdöntő után nem jutottak be a negyeddöntőbe a házigazda szlovákok mellett Dánia, Svájc és Franciaország búcsúzott.

Szerdán este kialakult az első elődöntő párosítása. A címvédő csehek, Jaromir Jagr mesterhármasával 4-0-ra kiütötték az Egyesült Államokat a negyeddöntő első mérkőzésén. Az egész találkozón a csehek jól játszottak, mind védekezésben, mind támadásban, az amerikaiak nem tudtak mit kezdeni ezzel. Este szoros mérkőzésen a svédek 5-2-re nyertek a németek ellen. Pénteken Csehország-Svédország mérkőzés lesz az első döntőben.

A mai napon Finnország-Norvégia, este pedig Kanada az ősi rivális Oroszországgal meccsel majd.

Az összes mérkőzést a SportTV élőben közvetíti.

A 2011-es világbajnokság eddigi legjobbjai
Gól:
6 gólos: Marius Holtet (norvég)
5 gólos: Patrik Berglund (svéd), Jarkko Immonen, Tuomo Ruutu (finnek), John Tavares (kanadai)
4 gólos: Milan Michalek, Tomas Plekanec (csehek), Mads Christensen, Nichlas Hadrt (dánok), Martins Cipulis (lett), Jordan Eberle (kanadai), Szergej Zinovjev (orosz)

Gólpassz:
8 asszisztos: Mathis Olimb (norvég)
6 asszisztos: Mikelis Redlihs (lett)
5 asszisztos: Andris Dzerins (lett), Patrik Elias (cseh), Julian Jakobsen (dán), Ilja Kovalcsuk, Danis Zaripov (oroszok), Alekszander Kulakov (fehérorosz), Ivo Ruthemann (svájci), Derek Stepan (amerikai)

Pont:
9 pontos: John Tavares (kanada, 5 gól, 4 gólpassz), Mathis Olimb (norvég, 1 gól, 9 gólpassz)
8 pontos: Mrius Holtet (norvég, 6 gól, két gólpassz)

Csehország – USA 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
Svédország – Németország 5-2 (2-1, 2-0, 1-0)

Csütörtök:
Finnország – Norvégia (16.15)
Kanada – Oroszország (20.15)

—————————————————————————————————————————————————-

18:30: Lezajlott az első mérkőzés a mai napon. A finnek simán 4-1-re győztek a norvégok ellen a negyeddöntőbe, így bejutottak az elődöntőbe. Az első harmadban nem született gól, viszont a második játékrészben potyogtak a gólok. A 24. percben meglepetésre a norvégok szerezték meg a vezetést Ken Andre OLIMB (23:56). Két perccel később a finnek emberelőnybe kerültek, és hamar egyenlítettek is. A gólt, Jarkko IMMONEN szerezte (26:01). Ezután beindultak a finnek: háromszor kerültek emberelőnybe és mindháromszor be is találtak. Íme a gólszerzők: Tuomo Ruutu (28:43), Jarkko Imomen (35:38), és Jani Lajunen (38:29). Az utolsó harmadban nem változott az eredmény, így 4-1 lett a vége, és ott vannak a négy között a finnek.

Finnország – Norvégia 4-1 (0-0, 4-1, 0-0)

20:10: Hamarosan kezdődik a nagy derbi, a Kanada-Oroszország mérkőzés.

20:13: A csapatok már a jégen vannak.

20:14: Kanada piros felsőben, míg az oroszok fehér szerelésben játszik.

20:15: Elkezdődött a mérkőzés.

1. harmad

20:16: 5 másodperc telt el és már egy orosz kiállítás.

20:20: Kiegészültek az oroszok.

20:24: Az 5. percben Kanada emberhátrányba került.

20:26: Hatalmas orosz helyzet maradt ki.

20:27: Kiegészültek a juharlevelesek.

20:30: Eltelt az első negyed fele, egyelőre gól nincs, de kőkemény a mérkőzés.

20:40: Az utolsó öt percen belül járunk.

20:44: Az utolsó percen belül.

20:46: Vége az első harmadnak. Szoros a mérkőzés, de gól még nincsen.

Kanada-Oroszország 0-0

20:48: Statisztika az első harmad után

Kanada-Oroszország
Gól: 0 – 0
Kapura lövések száma: 17/0 (0%) – 6/0 (0%)
Védések száma: 6/0 (100%) – 17/0 (100%)
Kiállítások száma (perc): 2 – 2

21:01: Elkezdődött a második harmad.

2. harmad

21:02: Rögtön egy orosz lehetőség maradt ki.

21:08: Góóóóóóóóóóóóólll!!! A 25. percben megszerezte a vezetést Kanada, miután az oroszok kétszer is lőttek kapura, de a kipattanóból Spezza kapott egy indítást, végig vitte, majd be is talált. 1-0.

21:09: Emberelőnyben az oroszok.

21:11: Kiegészültek a kanadaiak.

21:15: Emberelőnyben van Kanada.

21:15: Eltelt a második harmad fele, Spezza góljával vezet Kanada.

21:18: Tavares 2+2 percet kapott, így 4 perces emberelőnyben lesznek az oroszok.

21:35: Orosz kiállítás.

21:36: Elkezdődött az utolsó perc a második harmadban.

21:36: Ezúttal egy kanadai ment ki.

21:38: Vége a második harmadnak.

Kanada – Oroszország 1-0 (0-0, 1-0)

21:42: Statisztika a második harmad után

Gól: 1 – 0
Kapura lövések száma: 27 (17,10)/1 (3,70%) – 16 (6,10)/0 (0%)
Védések száma: 16/0 (100%) – 26/1 (96,30%)