Női Kézi, bajnoki döntő, 2. mérkőzés: DVSC-Korvex – Győri Audi ETO KC 25-28 (13-18) – a kibeszélő-show

Szombaton kora délután rendezik meg a 2010/2011-es bajnoki döntő második felvonása, amelyen a címvédő és egyben veretlen Győri Audi ETO ellenfele, a DVSC-Korvex lesz. A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 a Győr javára. A találkozó kérdése, hogy vajon Köstner Vilmos csapata tud-e meglepetést okozni Debrecenben, vagy Pálingerék ismét megnyerik a bajnokságot. Ma minden kiderül. Szurkoljunk közösen a csapatoknak.

A finálé esélyese az a Győri Audi ETO KC, akiknek páratlan sikerszériájuk van, hiszen a 2004-2005-ös bajnoki szezon óta ötször szereztek aranyérmet, az utóbbi három elsőséget pedig zsinórban zsebelte be. Külön érdekesség, hogy Görbiczék utoljára két évvel ezelőtt, 2009. február 1-jén szenvedtek vereséget a hazai bajnokságban a Fradi vendégeként. Ezek után azt lehet mondani, hogy óriési meglepetés lenne, ha a Loki legyőzni a Győrt. A tavalyi finálét, ugyanez a két együttes játszotta le, akkor a győriek simán nyertek hazai pályán és a Loki otthonában is.

Az első mérkőzésen Győrben rendezték meg. A 20 percig masszívan küzdött a Loki, onnantól kezdve a zöld-fehérek lépésről-lépésre bedarálták a Debrecent. Az 54. percben végül nyolc lett a vége. A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Győr javára.

A hazaiak mindenképpen javítani szeretnének, bár nem lesz egyszerű dolga Köstner Vilmos csapatának, hiszen a győrieket senki nem tudja legyőzni. A mai mérkőzésen visszatérhet a győri utat vírusos betegsége miatt kihagyó Mörtel Renáta, s az már a finálé első összecsapásán is látszott, hogy a hosszú kihagyás után visszatérő Bulath Anita egyre jobb formába lendül. Triffa Ágnesnek hőemelkedése van, de várható, hogy is vállalni tudja a játékot.

Köstner Vilmos, a DVSC-Korvex szakvezetője a klub honlapján nyilatkozott a mérkőzés előtt:

Megnéztük, illetve folyamatosan, húszperces szakaszonként nézegetjük a győri meccs felvételét, elemezgetjük a tanulságokat. A döntő első meccsén, az első húsz percben nagyon jól dolgoztunk, tartottuk a lépést a házigazdával, de a kihagyott hetes és ziccerek miatt nem tudtunk előnyt szerezni. Aztán főleg a védekezésünk esett vissza, így szünetben már négy góllal járt előrébb az ETO. A győriek megérdemelten nyertek, mert több jó egyéni teljesítmény is akadt náluk, így Pálinger Katalin, Görbicz Anita, Aurelia Bradeanu és különösen Mayer Szabina nyújtott extrát.Tanulságos volt megnézni a beállós körüli védekezést, hiszen ez gyenge volt. Ezt mindenképpen rendbe kell szedni, illetve csökkentenünk kell a ki nem kényszerített technikai hibák számát. Ezen is dolgozunk a héten. A csapat hozzáállására nem lehetett panasz a meccsen sem, s a héten is szépen dolgoznak a lányok. Szerencsére nyoma sincs a szezonvégi fásultságnak, tunyaságnak. A második mérkőzésig hátra levő két napban a pontosítás következhet, rögzítjük az eddig is gyakorolt védekező és támadó taktikát. Megfelelő lendülettel dolgoztunk, utánpótláskorú fiúkkal illetve a DKSE felnőtt játékosaival gyakoroltunk, ők nagyon sokat segítettek a felkészülésben. Szombaton a tudásunk legjavát kell adnunk, hogy esély legyen a szoros mérkőzésre. Persze itthon nyerni szeretnénk, de nem lesz könnyű, hiszen a Győr sokat javult az áprilisi gyengébb formájához képest. Nem véletlenül mondta az első találkozó után Konkoly Csaba kollégám, hogy sajnálhatja, aki nem látta a meccset, hiszen színvonalas találkozót vívtunk. Az ETO ellen csak tökéletes csapatmunkával és kiemelkedő egyéni teljesítményekkel lehet nyerni, erre törekszünk. Felszabadultan, mégis fegyelmezetten, kevesebb hibával szeretnénk játszani. Nagyon számítunk a debreceni közönség támogatására, a Fradi elleni harmadik meccsen is nagyon sokat segített a minket elkísérő szurkolók buzdítása, és Győrben is jó hangulatot teremtett a Loki-tábor. Szépen fogynak a jegyek, bízom benne, hogy jó bajnoki döntő lesz ebéd helyett. Bárhogy is alakul az eredmény, ebben a szezonban ez lesz az utolsó hazai tétmeccsünk, szurkolóink utoljára láthatják a csapatot. Úgy érzem, sikeres éven vagyunk túl, ennek megfelelően szeretnénk búcsúzni!

Megismételheti magát a történelem, ugyanis a mai napon a Győri ETO nyerni tudna a Hódosban, akkor újra bajnok lenne. Egy évvel ezelőtt óriási mérkőzésen 26-25-re nyert a Rába-parti együttes a cívisvárosban. A klub honlapján nyilatkozott Konkoly Csaba vezetőedző, Hornyák Ágnes, és Kovacsics Anikó.

A fiatal szakember szerint nehéz lesz a debreceni mérkőzés, de bennük nincs félelem érzés, hisze egy éve ugyanezt megcsinálták. Konkoly Csaba némi kritikát is megjegyzett a tv-s időponttal kapcsolatban.

“Már a döntő első meccse után kiértékeltük a mérkőzés tapasztalatait. Megmutattuk a lányoknak azokat a hiányosságokat, melyekben az idegenbeli meccsen javulnunk kell, hogy megőrizzük veretlenségünket és egyben a bajnoki címünket is megvédjük. Biztos, hogy nehezebb dolgunk lesz Debrecenben, mint hazai pályán, hiszen ezúttal ellenfelünket szurkolótábora is segíti. De nincs bennünk félelem, hiszen tavaly ugyanezt a feladatot kellett megoldanunk, és sikerült is. Pénteken délelőtt edzünk egyet, ebédelünk és indulunk Debrecenbe, de meg kell mondanom, hogy a heti programunkat átírta a szombati meccs időpontja. Sajnálom, hogy az egyik legnépszerűbb sportágunk bajnoki döntője ilyen időpontban kerül a nyilvánosság elé, talán az esemény már csak a rangja miatt is jobbat érdemelne. Ettől függetlenül nekünk az a dolgunk, hogy a meccset megnyerjük és ezen is leszünk.”

Hornyák Ágnes:

“Nagyon szeretnénk nyerni, de ha a hazai meccs első félidejéből indulunk ki, akkor be kell látni, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. A megfelelő edzésmunkát végeztük el a héten, hiszem, hogy kijön majd Debrecenben is a két csapat közötti különbség.”

Kovacsics Anikó:

“Kemény meccsre számítok, de egyértelműen győzelmet várok a csapattól. Az idei veretlenségünket is szeretnénk megtartani, ez is motivál azért bennünket. hiszen ezt egy nagyon nagy dolognak tartom. A szezon vége felé járunk, jó lenne a bajnokságot most megnyerni!”

A mérkőzést a Horváth-Marton kettős vezeti

Út a döntőig

Elődöntők:
FTC-Rail Cargo Hungaria – DVSC-KORVEX 32-38 (15-15)
DVSC-KORVEX – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-34 (17-22)
FTC-Rail Cargo Hungaria – DVSC-KORVEX 31-33 (19-15, 29-29) – hétméteresekkel
A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Debrecen javára.

Győri Audi ETO KC – SYMA Váci NKSE 24-18 (13-8)
SYMA Váci NKSE -Győri Audi ETO KC 31-34 (15-22)
A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Győr javára.

A bajnoki döntő menetrendje:
Május 14. 12.50: DVSC-KORVEX – Győri Audi ETO KC

Női Kézi, bajnoki döntő, 1. mérkőzés: Győri Audi ETO KC – DVSC-Korvex 34-26 (16-12) – a kibeszélő-show

—————————————————————————————————————————————————-

12:40: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. hamarosan kezdődik a Debrecen-Győr mérkőzés.

12:43: A csapatok bemutatása zajlik.

12:45: Telt ház van a Hódosban. Fantasztikus a hangulat.

12:48: A Loki tiszta pirosban, míg a Győri tiszta zöldben fog játszani.

12:51: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Győr kezdte.

1. félidő

12:52: Görbicz megsérült.

12:53: A 2. percben Amorim kiharcolt egy hetest, amit Bradeanu belőtt 0-1.

12:53: Gyors győri gól, Mraviková 0-2.

12:54: A 3. perc végén Mörtel hetesével szépített a Loki 1-2.

12:56: Az ötödik perc elején Bradeanu hetesével, már 1-3.

12:57: A 7. percben emberelőnybe került a Debrecen, miután Kovacsics két percet kapott.

12:59: A 8. perc elején Csáki góljával szépített a Loki, 2-3

13:00: Kiegészült a Győr.

13:01: A 10. perc elején Csáki egyenlített! 3-3.

13:01: Kovacsicsz Anikó betalált, 3-4.

Eltelt az első tíz perc a mérkőzésen, a Győr 4-3-ra vezet a hazaiak ellen,

13:02: Vérten betalált egy gyors indításból, 3-5.

13:02: A 12. percben Bognár szépített 4-5.

13:03: Amorim hatalmas gólt szerzett 4-6.

13:04: Újabb győri emberhátrány, Amorim két perc.

13:05: Bogdanovics szépített 5-6.

13:06: Előbb Mraviková, majd Csáki talált be 6-7 a 14. percben.

13:07: Vérten gól, és Csáki két perc. 6-8.

13:08: Mayer Szabina góljával 6-9.

Eltelt az első félidő fele, a Győr három góllal vezet a Loki ellen.

13:10: Mörtel hetessel, majd Ana Gros átlövésből szerzett gólt, 7-10 az állás.

13:12: A 18. percben Köstner Vilmos időt kért.

13:15: Bulath szépített a 20. percben, 8-10.

13:16: Bognár-gól a 21. percben, 9-10.

13:17: A 22. percben Bradeanu harmadik hetese is bement, 9-11.

13:17: Bognár szépített 10-11.

13:17: Kapuscsere a Győrnél: Pálinger helyett Haraldsen a kapuban.

13:18: Bradeanu átlövésből 10-12.

13:19: A 24. percben Amorim, majd Juhász is betalált, 11-13.

13:21: A 25. perc elején Amorim hetest harcolt ki. Borbás két perc. Bradeanu bedobta 11-14.

13:22: Juhász-gól és szépített! 12-14

Elkezdődött a hajrá!

13:23: Kovacsics gyors góljával, már 12-15.

13:23: A 27. percben Mraviková gyors gólt szerzett 12-16. A mérkőzés során először vezet négy góllal a Győr.

13:24: Bognár szépített

13:24: Bradeanu az ötödik hetesét is bedobta. 13-16.

13:25: A 28. percben Kovacsics Anikó két perc, ráadásul ez a második.

13:26: A 29. percben Konkoly Csaba időt kért.

13:28: Bogdanovics megsérült.

13:29: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

13:29: Kiegészült a Győr.

13:30: Hornyák góllal ért véget az első félidőnek!

Összefoglaló: A Győr magabiztosan és okosan játszik, míg a Loki közepesen. A találkozó elején Görbicz Anita, míg a végén Bogdanovics Annamária sérült meg. A zöld-fehérek 18-13-ra vezetnek a félidőben. 30 perc és újra bajnokok lehetnek.

13:41: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Loki kezdte.

13:43: Mörtel szépített a 32. percben, 13-19.

13:47:

13:48: Emberhátrányba került a Győr, Ana Gros két perc.

13:49: A 38. percben járunk a Győr négy góllal vezet a Loki ellen.

13:51: Mörtel hetesével, 18-21.

13:52: Gyors debreceni gól, Juhász, A Loki két gólra jön fel, 19-21.

13:52: Labdát szerzett Juhász Gabriella, de Haraldsen kivédte a lövést!

40. perc 19-21 a Győr javára.

13:53: Bognár góóóóóól. A Loki feljött egy gólra, 20-21.

Konkoly Csaba időt kért.

13:55: A 42. percben Bulath lövését Haraldsen hárított. Marad a 20-21.

13:57: Vérten betalált, 20-22.

13:58: A 44. percben mindkét oldalon sok a hiba.

Eltelt a második félidő fele, szoros a mérkőzés, a Győr “csak” két góllal vezet a Loki ellen.

13:59: A 46. percben Szabó Valéria szépített 21-22.

14:01: A 47. percben Skalata egyenlíthetett volna, de ehelyett Vérten talált be 21-23.

14:01: Bulllath, 22-23.

14:02: A 48. percben győri hetes. Bradeanu lövését Kiss Éva kivédte!

14:03: A 49. percben elképesztő gólt szerzett Bulath, és 23-23!!!

14:03: Kapuscsere a Győrnél: Haraldsen helyett Pálinger.

14:04: Győri hetes, Kovacsicsz lövését Kiss Éva kivédte!

14:05: Emberelőnyben a Loki, miután Hornyák két percet kapott.

Elkezdődött az utolsó tíz perc!

14:06: Az 51. percben hatalmas Pálinger védés!

14:07: Az 52.percben debreceni hetes. Mörtel lövését Pálinger kivédte! Ez is kimaradt! Elképesztő mérkőzés!

14:08: Kiegészült a Győr.

14:09: Az 54. percben Amorim hatalmas gólt szerzett, 23-24.

14:11: Az 55. perc elején Szabó Valéria két percet kapott, így emberelőnyben a Győr.

14:12: Vérten-góóóll, 23-25.

Elkezdődött az utolsó öt perc.

14:12: Köstner Vilmos időt kért.

14:14: Az 57. perc elején vérten a szélről betalált, 23-26.

14:15: Kiegészült a Loki.

14:16: Gól, Bradeanu 23-27. Két és fél perccel a vége előtt, már néggyel vezet a Győr. Itt a bajnok!

14:17: Vérten két percet kapott. Emberelőnyben a Loki.

14:17: Itt az újabb győri-gól, Orbán Adrienn 23-28.

14:18: A 59. percben Bulath hatalmas gólt szerzett. 24-28.

14:19: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

14:19: Hornyák szépített.

14:20: Vége a mérkőzésnek. Bajnoka  Győr!

Zsinórban negyedszer, a klub történetében a nyolcadik bajnoki címet szerezte meg a Rába-parti csapat.

A Magyar Kézilabda Szövetség, főtitkára, Nemcsik Balázs adja át az ezüstérmeket a debreceni játékosoknak.

Görbicz Anita megkapta a bajni salátás tálat, és magasba emelte.

Női NBI, rájátszás, döntő, 2. mérkőzés:
DVSC-KORVEX-GYŐRI AUDI ETO 25-28 (13-18)
Debrecen, játékvezetők: Horváth, Marton

DVSC: Triffa, Kiss É. (kapusok), Bogdanovics 1, Bognár 5, Borbás, Bulath 4, Csáki 3, Dakos 1, Hornyák D. 1, Juhász 4, Kazai, Mörtel 5 (4), Slakta, Sopronyi, Szabó V. 1, Szilágyi. Edző: Köstner Vilmos.

GYŐR: Haraldsen, Pálinger (kapusok), Amorim 3, Bradeanu 7 (5), Görbicz, Gros 2, Hornyák Á. 1, Kovacsics 3, Mayer 2, Mraviková 3, Orbán 1, Planéta, Schatzl, Szölösi, Vérten 6. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5.