Férfi Kosár, bajnoki döntő, 4. mérkőzés: Albacomp – Szolnoki Olaj KK 76-77 (24-24, 15-17, 22-25, 15-11) – a kibeszélő-show

Hétfőn este a negyedik mérkőzéssel folytatódik a 2010/2011-es férfi kosárlabda bajnoki döntő, amelyen az Albacomp 2-1-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban. Izgalmas párharcok, remek védekezések, és kosarak lehetnek a mérkőzésen. A Szolnok harmadszor, vagy az Albacomp negyedszer lehet magyar bajnok. Szurkoljunk közösen a csapatoknak, tartsatok velünk!Az első mérkőzést az alapszakasz győztes Szolnok otthonában kezdődött el a 2010/2011-es férfi kosárlabda bajnoki döntő. Az első félidőben a Pór Péter vezette Szolnok jól játszott, míg a fehérvár nehezen találta meg a ritmust, de szívósan játszottak. Hiába tudott elhúzni az Olaj 5-6 ponttal, az Albacomp rendre visszajött a meccsbe. A nagyszünetben 40-39-es szolnoki vezetéssel mentek pihenni a csapatok. A második félidőben robbant a bomba: a fehérváriak lemosták a pályáról a hazaiakat, akik támadásban és lepattanózásban képtelenek voltak váltani, megújulni, így az Alba örömjátékával, kosárlabdagálájával zárult a találkozó. A hazaiaknál Obie Trotter, míg a Fehérvárnál Hanga Ádám, Keller Ádám, és Bódi Ferenc volt a legjobb.

A második mérkőzésen az Albacomp hazai pályán magabiztos játékkal 88-67-re legyőzte a Szolnokot, így a három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a fehérváriaknak.

A harmadik mérkőzésen az Olaj végre hozta azt a játékot, amit tud, és hazai pályán 76-66-ra nyertek. Az első negyedben még az Alba vezetett öt ponttal, aztán a második játékrészben feljött az Olaj, és a nagyszünetben két pontos előnyre tett szert (35-33). A harmad negyed elképesztően szoros játékot hozott, hol az egyik, hol a másik vezetett. Az utolsó játékrész előtt az Olaj 55-54-re vezetett. Az utolsó negyed elején fej-fej mellett mentek a csapatok, aztán az Olaj előre kapott, és folyamatosan növelte az előnyét a fehérváriakkal szemben. A találkozó befejezéséig, nemhogy csökkent volna, inkább nőtt a különbség, végül Trotterék 10 ponttal, azaz 76-66-ra nyertek. A három győzelemig tartó párharcban szépítettek, 2-1 az Alba javára.

Ma este Fehérváron játszanak a csapatok. Ha nyer az Albacomp, akkor negyedszer lehet bajnok, ha az Olaj, akkor Szolnokon dől el ki lesz a győztes. Dzunics, a fehérváriak edzője szerint a bajnoki döntő legnehezebb mérkőzése következik. Pór Péter a szolnokiak mestere abban reménykedik, hogy a hazai győzelmet áttudják tenni Fehérvárra, és egyenlíthetnek.

Mindkét szakvezető a bb1.hu-nak nyilatkozott a mérkőzés előtt:

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője:

“Nagy változtatásokra mi már nem készülünk. Átvettük ismét a legfontosabb dolgokat, készülünk a negyedik, véleményem szerint, legnehezebb összecsapásra. A védekezésünk nem volt az igazi a harmadik találkozón, de ez benne van a játékban, hogy egyszer, így másszor úgy teljesít egy csapat. Én azért bízom benne, hogy összeszedettebbek leszünk védekezésben, mint legutóbb. Ebben a párharcban mi indultunk kevesebb eséllyel és mégis már csak egy lépés hiányzik a bajnoki címhez. Hazai pályán eddig nem veszítettünk, de ez sport, itt minden egyes meccs más, így hát holnap is bármi megtörténhet.

Pór Péter, a Szolnok edzője:

“A felkészülésünkben ugyanazt a forgatókönyvet követtük, mint a döntő más meccsei előtt. Rövid átmozgató edzéseket-, és kis taktikai jellegű megbeszéléseket tartottam a csapatnak. Azt gondolom, hogy az utolsó meccsen nagyon koncentráltan játszottak a fiúk és ennek meg is lett az eredménye. A nagyobb megingások most elkerülték a csapatot, Bádert is jó labdákkal találták meg és a külső dobások is jól sültek. Az önbizalom eddig is megvolt a csapatban és a mostani győzelemmel ez csak még tovább fokozódott. A győztes találkozó erejéből kell további pozitív energiát merítenünk.”

Az eddigi mérkőzések a bajnoki döntőn:

Férfi Kosár, bajnoki döntő, 1. mérkőzés: Szolnok Olaj KK – Albacomp 69-87 (22-19, 17-21, 18-26, 12-21) – a kibeszélő-show

Férfi Kosár, bajnoki döntő, 2. mérkőzés: Albacomp – Szolnoki Olaj KK 88-67 (24-20, 20-22, 21-10, 23-16) – a kibeszélő-show

Férfi Kosár, bajnoki döntő, 3. mérkőzés: Szolnoki Olaj KK – Albacomp 76-66 (18-23, 17-10, 20-21, 21-12) – a kibeszélő-show

Férfi Kosárlabda, bajnoki döntő 4. mérkőzés:
Albacomp – Szolnoki Olaj KK

Albarégia Sportcsarnok, hétfő, 20:15 (TV: Sportklub 20:00-tól élőben)
V.: Földházi T. Kapitány G. Benczur T. (Farkas)

Várható kezdőötösök:
Albacomp: Simon B. – Hanga – Hollis – Keller – Jones.
Szolnok: Trotter – Horváth Á. – Budimir (Fodor M.) – Clark – Báder.

—————————————————————————————————————————————————-

20:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. 15 perc és kezdődik az Albacomp – Szolnok harmadik összecsapás.

20:02: Már most fantasztikus a hangulat a fehérvári csarnokban.

20:05: A játékosok melegítenek a mérkőzésre.

20:09: A hangulat elképesztő!

20:10: A csapatok bemutatása zajlik.

20:13: A magyar himnusz jön.

20:17: A hazaiak tiszta fehérben, míg a Szolnok tiszta feketében fog játszani.

20:19: Elkezdődött a mérkőzés!

1. negyed

20:20: Horvbáth Ákos kosarával vezet a Szolnok 0-2.

20:21: Fodor tripla, 0-5.

20:21: Simon kosár, 2-5.

20:21: Keller Ákos kosarával 4-5.

20:22: Hanga zsákolt, és először vezet a mérkőzés során az Alba, 6-5.

20:22: Horváth kosara jó, és Jones szabálytalan volt. A büntető Horváth Ákos kihagyta, 6-7

20:23: A 4. percben Trotttteeer-tripla! 6-10

20:24: Trotter-tirpla, kijön a gyűrűből, de Clark bedobta 6-12.

20:25: Keller kosarával szépített 8-12.

20:25: Fodor kosár, 8-14

Eltelt az első negyed fele. 8-14

20:26: Keller szépített 10-14

20:26: Hollis zsák, 12-14

20:27: Báder büntetője mindkettőt bedobta 12-16.

20:27: Hollis szép egyéni akciója után, kosár, 14-16.

Fantasztikus a mérkőzés!

20:28: Három és perccel a negyed vége előtt Hanga kosarával egyenlített az Alba 16-16.

20:29: Clark kosár, 16-18.

20:30: Két perc van még az első negyedből, erre Simon tripla!!! 19-18.

20:30: Budimir-tripla! 19-21.

20:31: Trotter dobhat kettőt. Az első kimaradt, a második bement. 19-22.

20:32: Elkezdődött az utolsó perc.

20:32: Simontól labdát szereztek, majd Fodor Márton értékesítette 19-24.

20:33: Hanga-kosár, 21-24.

20:33: Dzunics időt kért.

20:35: Hanga-trrriipplllaaa! 24-24.

Vége az első negyednek.

Összefoglaló: Szenzációs első negyeden vagyunk túl. Egyik csapat sem tud elhúzni a másiktól. 24-24 az állás.

20:37: Elkezdődött a második negyed.

2. negyed

20:38: Simonnal szemben Budimir szabálytalan volt. Mindkét büntetőt bedobta 26-24.

20:40: Heingler kosár, 28-24.

20:41: Pór Péter időt kért.

20:42: Horváth Ákos kosarat szerzett, és büntetőt is dobhat. 28-26.

20:43: Kimaradt Horváth büntetője.

20:44: Báder dobhat büntetőt. Az első kimaradt, a második sem jó. 28-26 az állás.

20:45: Hollis lepattanót szerzett, majd Simonhoz került a labda, és kosár 30-26.

20:47: Trotter-tripla, 30-29

20:47: Hazai kosár, 32-29

20:48: Trotter-trippllllaaaa 32-32.

Elképesztő!!!!

Eltelt a második negyed fele az állás: 32-32.

20:49: Hoollis-tripllaaa! 35-32.

20:49: Báder kosár, 35-34.

20:50: Horváth Kosár, és büntető jön. 35-36. Kimaradt a büntető.

20:51: Keller kosarával 37-36.

Három percen belül.

20:53: Keller kosár, 39-35.

20:53: Pór Péter időt kért.

20:55: Horváth Ákos szenzációsan tör be, és passzol Clarkhoz, aki bedobta! 39-38. Büntető, de ez is kimaradt.

20:56: Elkezdődött az utolsó perc a második negyedben.

20:58: A végén Trepák dob egy tripllááá 39-41.

Vége a második negyednek.

Összefoglaló: a második negyedben is folytatódott a remek játék. A közepéig idegesen és kapkodva játszottak a csapatok, utána pedig beindultak. Hol a hazaiak, hol a vendégek szereztek kosarat. A negyed végére Trepák triplájával ismét vezet a Szolnok, és ezzel is fejeződött be az első félidő. Albacomp – Szolnok 39-41 (24-24, 15-17)

21:17: Horváth triplaa 47-49.

21:17: Clark mindkét büntetőjét bedobta, 47-51.

21:17: Hollis kosár, 49-51

21:17: Horváth-tripllaaaaaa 49-54.

21:19: Horváth Ákos micsoda kosarat dobott, elképesztő!! 49-56.

Eltelt a harmadik negyed fele a Szolnok hét ponttal, 49-56-ra vezet az Alba ellen.

21:21: Hanga kosár, 51-57.

21:22: Trotter kosár 51-59.

21:24: Hanga- triplllllaaaaaa 54-59. Három és fél perc van még hátra a harmadik negyedből.

21:26: Emberek!! Hanga triplllaaa 57-59.

21:26: Trepák kosár, 57-61.

21:27: Hollis dobhat büntetőt. Az első bement, a második is. 59-61.

Két percen belül.

21:28: Horváthhh tripplllaa 59-64.

21:23: Elkezdődött az utolsó perc.

21:29: Simon kosár! 61-64.

21:31: Trotter dobhat kettőt.Az első bement, a második is 61-66.

21:32: Vége a harmadik negyed.

Összefoglaló: Szenzációs tripla-parádé zajlott le a pályán. A vendégek öt ponttal vezetnek, 61-66-re.

21:34: Elkezdődött a negyedik negyed

4. negyed

21:37: Budimir kosár, és büntetőt dobhat. Kimaradt, az állás 61-68.

21:38: Két és fél perc után Dzunics időt kért.

21:40: Hanga tripplllaaaa 64-68.

21:41: Báder kosara jó és büntetőt dobhat. 64-70.  Kimaradt.

21:42: Budimir kosár, 64-72.

21:42: Simoon tripplllaaa 67-72

21:43: Jones dobhat büntetőt. Az első kimaradt, a második bement, 68-72.

Eltelt a negyedik negyed fele az állás 68-72

21:45: Hanga kosár, és büntetőt is dobhat 70-72. Bedobta 71-72

21:46: Keller hatalmas zsákolásáváal vezet a Alba!!!! 73-72. Tombolnak a fehérvári szurkolók.

21:47: Pór Péter időt kért. Még négy perc van hátra.

21:48: Clark kipontozódott! Jones büntetőt dobhat. Az első bement, a második kimaradt 74-72.

Három és fél perc van még hátra a mérkőzésből.

21:50: Trotter kosár, 74-74.

21:53: Dzunics időt kért.

21:53: Budimir dobhat büntetőt.

21:54: Az első kimaradt, a másodikat bedobta 74-75.

21:56: Simon büntetőt dobhat. Az első bement, a második nem 75-75.

Elkezdődött az utolsó perc.

21:57: Hanga dobhat büntetőt. Fodor kipontozódott.

21:57: Nézzük Hangát. Az első kimaradt, a második bement, 76-75.

21:58: Pór Péter időt kért.

22:00: Horváth kosár!!! 76-77.

22:00: Dzunics időt kért. 9 másodperc van még hátra a mérkőzés.

22:01: Hanga ziccere kimaradt, és ezzel győzött a Szolnok!!!!

A végeredmény: Albacomp – Szolnok 76-77. Ötödik mérkőzés jön szerdán a Tiszaligetben.

Albacomp – Szolnoki Olaj KK 76–77 (24–24, 15–17, 22–25, 15–11)