Férfi Kosár, bajnoki döntő, 5. mérkőzés: Szolnoki Olaj KK – Albacomp 80-72 (20-23, 17-21, 23-18, 20-10) – a kibeszélő-show

Szerdán este az ötödik, a mindent eldöntő összecsapás következik a 2010/2011-es férfi kosárlabda bajnoki döntő, amelyen 2-2 az állás a három győzelemig tartó párharcban. Izgalmas párharcok, remek védekezések, és kosarak lehetnek a mérkőzésen. A Szolnok harmadszor, vagy az Albacomp negyedszer lehet magyar bajnok. Szurkoljunk közösen a csapatoknak, tartsatok velünk!

Az első mérkőzést az alapszakasz győztes Szolnok otthonában kezdődött el a 2010/2011-es férfi kosárlabda bajnoki döntő. Az első félidőben a Pór Péter vezette Szolnok jól játszott, míg a fehérvár nehezen találta meg a ritmust, de szívósan játszottak. Hiába tudott elhúzni az Olaj 5-6 ponttal, az Albacomp rendre visszajött a meccsbe. A nagyszünetben 40-39-es szolnoki vezetéssel mentek pihenni a csapatok. A második félidőben robbant a bomba: a fehérváriak lemosták a pályáról a hazaiakat, akik támadásban és lepattanózásban képtelenek voltak váltani, megújulni, így az Alba örömjátékával, kosárlabdagálájával zárult a találkozó. A hazaiaknál Obie Trotter, míg a Fehérvárnál Hanga Ádám, Keller Ádám, és Bódi Ferenc volt a legjobb.

A második mérkőzésen az Albacomp hazai pályán magabiztos játékkal 88-67-re legyőzte a Szolnokot, így a három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a fehérváriaknak.

A harmadik mérkőzésen az Olaj végre hozta azt a játékot, amit tud, és hazai pályán 76-66-ra nyertek. Az első negyedben még az Alba vezetett öt ponttal, aztán a második játékrészben feljött az Olaj, és a nagyszünetben két pontos előnyre tett szert (35-33). A harmad negyed elképesztően szoros játékot hozott, hol az egyik, hol a másik vezetett. Az utolsó játékrész előtt az Olaj 55-54-re vezetett. Az utolsó negyed elején fej-fej mellett mentek a csapatok, aztán az Olaj előre kapott, és folyamatosan növelte az előnyét a fehérváriakkal szemben. A találkozó befejezéséig, nemhogy csökkent volna, inkább nőtt a különbség, végül Trotterék 10 ponttal, azaz 76-66-ra nyertek. A három győzelemig tartó párharcban szépítettek, 2-1 az Alba javára.

Hétfőn este Székesfehérváron az Albacomp és a Szolnok a bajnoki döntő eddigi legjobb mérkőzését játszotta. Volt itt minden, amiért lehet szeretni a kosárlabdát: remek egyéni akciók, védekezések, tripla-show. Hol a fehérváriak, hol a Szolnok vezetett a találkozón. Az utolsó percben a Szolnok egy ponttal ment. Hanga vezérletével támadott az Albacomp. Kilenc másodperccel a vége előtt a fehérváriak edzője Dzunics időt kért, ezután a hazai csapat támadott, ha lesz kosár, akkor ők a bajnokok, ha nem, akkor ötödik mérkőzés jön. Hanga megcsinálja a bravúrt, betört az Olaj védelmébe, majd dobott, de leszedték a gyűrűről a labdát, így jöhet az ötödik felvonás.

Mindkét szakvezető a bb1.hu-nak nyilatkozott a mérkőzés előtt:

Pór Péter, a Szolnok edzője:

“A nagy dolgok még váratnak magukra, eddig ugyanis nem történt semmi, két meccset nyert az Albacomp egymás után, kettőt pedig mi. A döntő csak most kezdődik. Én azt gondolom, hogy méltó ez a finálé az idei bajnoksághoz, hiszen két olyan csapat játssza, akiknek tényleg a döntőben a helye. Felváltva vezettük a tabellát az alapszakaszban és most egy végsőkig kiélezett csatát vívunk. Az ötödik meccs fogja eldönteni a bajnoki cím sorsát, ezt pedig az a csapat fogja megnyerni, amelyik tisztább fejjel tud majd játszani. Amik sorsdöntőek lesznek, azok az eladott labdák és a támadó lepattanók – amiket az Albacomp rendre elszedett előlünk. Igazán csak az negyedik meccsen jöttem rá, hogy ennek mi az oka. Az Albacomp olyan vehemens a palánk alatt, hogy húznak, löknek, ütnek ahogy mennek a lepattanókért, ezt pedig nem mindig torolták meg a játékvezetők. Eddig is volt már egy kis provokáció Hollis és Jones részéről, aminek eddig sem ültünk fel és remélem, ez így is marad. Bízom a játékvezetők figyelmében, és a közönség biztatásában.”

Branizslav Dzunics, az Albacomp edzője:

“Sok változás nincs már a mérkőzésre való felkészülésben. Fizikálisan és lelkileg is ugyanúgy állunk a megmérettetés elé, mint tettük azt az elmúlt négy meccsen. Hatalmas eredménynek számít, hogy idáig eljutottunk és hogy méltó partnerei vagyunk a jelenlegi legjobb magyar csapatnak. Eddig sem játszottunk alárendelt szerepet és ezután sem szeretnénk. A Szolnok most visszavette a pályaelőnyt, de nem fogunk feltartott kézzel pályára lépni ezúttal sem. Tiszta lappal, tiszta fejjel fogunk elébe menni a meccsnek és ugyanúgy fogunk küzdeni, mint eddig. A csapatom ízig-vérig sportemberekből áll és meg fogjuk mutatni, hogy egy ilyen vereség után is emelt fővel tudunk játszani. Azt hiszem, már nincs olyan porcikája Simon Balázsnak és Hanga Ádámnak, ami ne fájna, de rájuk ezúttal is nagy szükség lesz.”

Az eddigi mérkőzések a bajnoki döntőn:

Férfi Kosár, bajnoki döntő, 1. mérkőzés: Szolnok Olaj KK – Albacomp 69-87 (22-19, 17-21, 18-26, 12-21) – a kibeszélő-show

Férfi Kosár, bajnoki döntő, 2. mérkőzés: Albacomp – Szolnoki Olaj KK 88-67 (24-20, 20-22, 21-10, 23-16) – a kibeszélő-show

Férfi Kosár, bajnoki döntő, 3. mérkőzés: Szolnoki Olaj KK – Albacomp 76-66 (18-23, 17-10, 20-21, 21-12) – a kibeszélő-show

Férfi Kosárlabda:
Szolnoki Olaj KK – Albacomp
Tiszaligeti Sportcsarnok, szerda, 19:00
V.: Hartyáni Zs., Pálla Z., Ádám J.

Várható kezdőötösök:
Szolnok: Trotter – Fodor M. – Horváth Á. – Clark – Báder.
Albacomp: Simon B. – Hanga – Bódi – Keller Á. – Jones.
A párharc állása: Szolnok – Albacomp 2-2.

A találkozót a SportKlub 18:45-től élőben közvetíti.

—————————————————————————————————————————————————-

18:45: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Ma este bajnokot avatás lesz, kérdés ki lesz a nyertes. A Szolnok, vagy az Albacomp.

18:55: Fantasztikus a hangulat!

18:57: A csapatok bemutatása zajlik éppen.

18:58: A magyar himnusz szól.

19:05: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak tiszta piros mezben, míg az Albacomp tiszta kékben játszik.

1. negyed

19:07: Elképesztően kezdődik a mérkőzés Az Albacomp rögtön egy 0-4-es kezdet, majd a Szolnok válaszul zsinórban hét pontot szerzett. 7-4 az állás.

19:11: Az első negyed felénél Simon tripla 11-11.

19:18: Vége az első negyednek. A Fehérvár három ponttal vezet a Szolnok ellen. Szenzációs a találkozó. Semmi sem dőlt el.

19:20: Elkezdődött a második negyed

2. negyed

19:25: Nem tudnak mit kezdeni a hazaiak a vendégek.

19:26: Hollis zsákolásával 27-33 az állás, Pór Péter időt kért.

19:28: Trotter remekül passzolt Bádernek, aki kosarat szerzett, és büntető. Bedobta 30-33.

19:29: Hanggaa-tripla, micsoda triplllaa! 30-36

19:30: Béáder kosár, 32-36.

19:30: Fehérvári kosár, 32-38.

19:31: Hanga szenzációs kosarával, 32-40.

19:31: Hangggggaaaa-pont! 32-42.

19:32: Pór Péter időt kért.

Három perc van még hátra a második negyedből.

19:35: Hanga-kosár, 32-44.

19:35: Keller Ákos mindkét büntetőjét kihagyta.

19:37: 1:20 a véáge előtt, Trotter tripla, 35-44

19:37: Horváth-kosár!! 37-44.

19:38: Dzunics idpt kért.

19:19: Elkezdődött az utolsó perc a második negyedben.

19:41: Vége a második negyednek.

Összefoglaló: A második negyedben szenzációsan játszott hanga Ádám, aki közelről, távolról is kosarakat szerzett. Az Olaj nehezen találja mega  ritmust, de szívósan küzdenek. A félidőben hét ponttal vezet az Albacomp a Szolnok ellen.

19:57: Elkezdődött a második félidő.

3. negyed

19:58: Trotter-triplllaaa 40-44.

19:59: Hollis büntetőt dobhat. Be is dobta. 40-47.

20:00: Hoolliiis-tripplllaaa 40-50. Tíz megint a különbség.

20:02: Fodor tripplllaa 43-50.

20:02: Simon kosár, 43-52

20:03: Báder kosár, 45-52.

20:05: Fodor kosara jó, majd Báder büntetője bement, 48-52.

20:06: Jones, majd Báder, így 50-54.

4:33 van még hátra a harmadik negyedből.

20:07: Bódi mindkét kosara bement, 50-56.

20:08: Keller dobhat büntetőt. Az első bement, a második is. 52-58.

20:10: Hanga-kosár, 50-60.

20:11: Trepák dobhat két büntetőt. Az első bement, a második is. 52-60.

20:12: Báder kosár, 54-60.

20:13: Báder dobhat büntetőt. Az első bement, a második is. 56-50.

20:14: Elkezdődött az utolsó perc a harmadik negyedben.

20:14: Trotter dobhat büntetőt. Az első bement, a második is. 58-60.

20:16: Elképesztő végjáték! Hollis, majd Báder is szerzett kosarat.

20:16: Vége a harmadik negyednek. Két ponttal vezet az Alba 60-62.

20:18: Elkezdődött a negyedik negyed.

4. negyed

20:19: Horváth kosár 62-62.

20:19: Dzunics időt kért.

Parádés a hangulat!

20:21: Hihetetlen, Horváth-tripllaaa! Vezet az Olaj! 65-62.

20:21: Simon két büntetőt dobhat. Az elsőt kihagyta, a másodikat is.

20:22: Fodor-tripplllllaaaaaa 68-62.

20:24: Elképesztő jelenetek, végül Budimir első kosarával, 70-62. Az Alba nem szerzett eddig pontot.

20:25: Keller kosár, 70-64.

20:26: Trotter kosár, 72-64.

Eltelt a negyedik negyed fele, az Olaj nyolc ponttal a vezet!

20:28: Báder-zsák, 74-64.

20:29: Bódi kosár, 74-66.

20:29: Fodor kosár, 76-66.

20:31: Hanga tripllllaaa 76-69.

20:32: 2:44 nél Hanga dobhat büntetőt. Az első bement, a második nem. 76-70.

20:33: Trotter dobhat büntetőt. Az első bement, a második is. 78-70.

2 perc van még hátra.

20:34: Dzunics időt kért.

20:36: Elkezdődött az utolsó perc.

20:36: Trotter kosár, 80-70.

“Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok” skandálja a szolnoki publiklum!

20:38: Vége! Bajnok a Szolnok!

A végeredmény, 80-72.

Története során harmadik bajnoki címét szerezte meg a Szolnoki Olaj KK.

döntő, 5. mérkőzés:
Szolnoki Olaj KK-Albacomp 80-72 (20-23, 17-21, 23-18, 20-10)
legjobb dobók: Báder 24, Trotter 19, Horváth 12, Fodor 10, illetve Hanga 23, Hollis 14, Bódi 12
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Szolnok javára.