Női Kézi, 3. hely, második mérkőzés: SYMA-Váci NKSE – FTC-Rail Cargo Hungaria 30-36 (16-15)

Szerdán este a második mérkőzéssel folytatódik a 2010/2011-es szezon harmadik helyének megszerzése. A KEK-győztes Ferencváros hazai pályán legyőzte a Vác együttesét. Ha ma este a Dunaparti városban nyerne a zöld-fehér csapat, akkor bronzérmes. Szurkoljunk közösen a csapatoknak és tartsatok velünk.

Az alapszakasz követően a Ferencváros (2.), és a Vác (4.) is bejutott a bajnoki rájátszásba, ahol az előbbi a DVSC-Korvexxel, míg az utóbbi a címvédő Győrrel játszott. A zöld-fehérek kiélezett csatában, nem tudták érvényesíteni a pályaelőnyt, és hazai pályán buktak el a döntőbe kerülést, méghozzá hétméteresekkel.

A címvédő Győr simán két mérkőzésen átgázolt a váciakon, így nem született meglepetés.

A két csapat ebben a szezonban három alkalommal is találkozott egymással ebből, kétszer a váciak nyertek (hazai pályán a bajnokságban, majd a Magyar Kupában), míg a Fradi az alapszakasz 22. fordulójában hazai pályán 27-23-ra győzött.

Az első mérkőzésen Elek Gábor együttese a Ferencváros sikeres főpróbát tartott a KEK-döntő visszavágója előtt, hiszen hazai pályán három gólos győzelmet aratott a Vác ellen a bajnoki bronzéremért zajló párharc első mérkőzésén.

Az első játékrészben nagyjából a Fradi vezetett két-három góllal, de a hajrában a vendégek feljöttek, és végül 16-16-os eredménnyel mentek piheni. A fordulást követően még lépést tudott tartani a Vác, aztán a Fradi újra átvette a vezetést, és végül 31-28-ra nyertek a zöld-fehérek.

A bronzmérkőzés után este kilenckor a FŐTÁV-FTC Kézilabda Arénába várják a csapat összes szurkolóját, hogy még egyszer, méltóképpen megünnepelhessék Elek Gábor együttesével a KEK-trófea elhódítását!

A további program:
3. mérkőzés: (ha szükséges) 2011.05.22. 19:00 FTC-Rail Cargo Hungaria-SYMA-Vác

NB I., bronzmérkőzés, 2. mérkőzés

SYMA Váci NKSE – FTC-Rail Cargo Hungaria 18:00
Váci Városi Sportcsarnok

—————————————————————————————————————————————————-

17:45: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Hamarosan kezdődik a bronzmérkőzés második felvonása, amelyen a KEK-győztes Ferencváros 1-0-ra vezet. Ha ma nyer a Ferencváros, akkor bronzérmes, ha nem, akkor vasárnap jön az utolsó összecsapás.

17:57: A csapatok bemutatása zajlik. Telt ház van a váci csarnokban.

17:59: A Fradi tiszta zöldben, míg a hazaiak fekete-fehér szerelésben fognak játszani.

18:00: A mérkőzés elején köszöntötték a KEK-győztes Fradit.

18:03: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Fradi kezdte.

1. félidő

18:08: Az ötödik percben járunk 2-2 az állás. Szoros a mérkőzés. Remek a hangulat.

18:13: A 10.percben járunk egy gólos Fradi vezetés.

18:14: A 11. percben Temes egyenlített

18:15: Kimaradt egy vendég akció.

18:16: A 13. percben Rédei-Soós Viktória góljával 6-5

18:17: Szarka egyenlített 6-6

18:18: Tápai a 15. perc elején, 7-6

18:18: Zácsik egyenlített.

Eltelt az első negyedóra, 7-7 az állás. Hol az egyik, hol a másik vezet, egyelőre egál az eredmény.

18:19: Kovacsicvz, 7-8

18:20: A 17. percben Szarka két percet kapott, amit Tápai értékesített. 8-8

18:21: A 18.percben Klivinyi góljával 9-8.

18:22: Klivinyi, 10-8

18:22: Kiegészült a Fradi.

18:24: A 20. perc elején Szucsánszki szépített, 10-9

18:24: Fülöp, 11-9

18:25: A 21. percben Elek Gábor időt kért.

18:39: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Az első félidő közepéig fej-fej mellett mentek a csapatok, majd onnantól kezdve a Vác 1-2 gólos előnyre tett szert, de a Fradi rendre válaszolt. A hajrában sem változott a helyzet, így egy gólos váci előnnyel mentek pihenni a csapatok.

18:47: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Vác kezdte.

2. félidő

18:49: Trufán egyenlített 16-16

18:52: A 34. percben Gróssz kihagyta a hetesét.

18:52: Trufán-gól, 16-17

18:53: Soós-gól, 17-17 a 35. percben.

18:55: Soós-gól, 18-17

18:55: Zizi-hetes, 18-18.

18:57: A 39. percben előbb Klivinyi, majd Tomori is betalált, 19-19

18:57: Temes kihagyta a hetesét.

19:02: A 44. percben járunk a hazaiak kétszer is voltak emberhátrányban, a Fradi két góllal vezet, 22-24.

19:03: Két gyors váci gól, és újra egál az eredmény, 24-24.

Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen. 24-24.

19:05: A 47. percben járunk vezet a Vác 26-25.

19:07: A 47. percben Szucsánszki egyenlített 26-26.

19:07: Zácsik góljával már a Fradinál az előny, 26-27

19:08: Az 50. perc elején Tomori góljával 26-28.

19:09: Gyors indításból Kovacsicz góljával, 26-29.

Németh András időt kért.

19:12: Az 51. percben Szucsánszki góljával, már 26-30.

19:14: Az 53. percben Szádvári szemfüles gólt szerzett 26-31.

19:16: Tápai szépített 27-31

19:17: Balogh Barbara 27-32

19:19: Két Szádvári góllal, már 27-34. Az 58. percben járunk elmondhatjuk bronzérmes a Fradi.

19:20: Két váci szépítés, 29-34.

19:21: Bari-Nagy, majd Barján és Szádvári talált be. 30-36.

19:22: Vége! Bronzérmes a Fradi!

Női NBI, rájátszás, 3. helyért, 2. mérkőzés:
SMYA-VÁC-FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 30-36 (16-15)
Vác, játékvezetők: Kékes Cs., Kékes P.

VÁC: Herr O., Bíró, Juhász (kapus), Barján 1, Baross 1, Ertl, Fülöp 3, Gróz 1 (1), Klivinyi 4, Mészáros 2, Németh, Petrovics, Rédei-Soós 5, Temes 5 (1), Tápai 8, Uhraková. Edző: Németh András.

FTC: Abramovics, Pastrovics, (kapusok), Balogh B. 1, Bari Nagy 1, Kovács G., Kovacsicz 3, Németh Cs., Szádvári 4, Szamoránsky A., Szamoránsky P. 2, Szarka 2, Szucsánszki 12 (3), Tomori 4, Trufán 2, Zácsik 5. Edző: Elek Gábor.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3