Tenisz, Roland Garros, 1. forduló: Fehérorosz ellenféllel kezd Szávay Párizsban (ÉLŐ!)

Fiatal teniszezőnőnk a sorozat második napján kezdi meg szereplését a Roland Garroson, Ági első ellenfele a fehérorosz Olga Govortsova lesz, aki a selejtezőkből jutott a főtáblára. Szurkoljunk közösen Szávay Áginak, tartsatok velünk!

Szávay idén ötödik alkalommal indul a Roland Garroson egyéniben, míg párosban immáron hatodik alkalommal vesz részt az eseményen. Ági eddig négyszer indult itt egyéniben, melyek közül egyszer sem búcsúzott az első körben. Hasonló rajtban most is bizakodhatunk, hiszen fehérorosz ellenfele a selejtezőkből került csak be a főtáblára. Govortsova a kvalifikáció során sem nyújtott kiemelkedőt, három mérkőzéséből kétszer is három szettben tudta csak legyűrni ellenfelét. Egymás elleni eredményeik alapján is bizakodóak lehetünk, korábban többször is találkozott a két lány, de rendre kedvencünk diadalmaskodott. Az egyetlen ok, ami borúlátásra adhat okot, az Ági sérülése, ugyanis fáradásos csigolyatöréssel küszködik, ami az edzésben és a meccseken is hátráltatja. Legutóbb például Brüsszelben is ezért adta fel Voskoboeva elleni mérkőzését hét gém után. Amennyiben a sérülés nem befolyásolja a mérkőzést és Szávay kellően koncentrált lesz, nem okozhat gondot az első kör túlélése. Esetleges továbbjutás esetén a következő ellenfél a 11. helyen rangsorolt francia Marion Bartoli lehet, aki egyébként szintén sérüléssel bajlódik.

Szokásához híven idén is elindult párosban az egyéni verseny mellett. Ebben a kiírásban egy lett társat választott magának Liga Dekmeijere személyében. Ági 28 éves társa eddig két alkalommal indult itt, míg Ági párosban még rutinosabbnak mondható eddigi öt Garros-indulásával. Első körben két francia színekben versenyző hölgyet kell legyőzniük, ellenfelük a Pavlovic-Thorpe kettős lesz. A páros küzdelmek nem kezdődnek el az egyénivel egyidejűleg, így ezekről az eredményekről majd csak holnaptól tudunk beszámolni.

Az első meccsét tehát ma játssza Ági, a többi mérkőzéstől függően, várhatóan valamikor a kora délutáni órákban lép pályára. Természetesen folyamatosan tájékoztatjuk Önöket a legfrissebb eredményekről!

——————————————————————————————————————————————————–

13:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. A mai napon pályára lép a Roland Garroson Szávay Ágnes. Az első fordulóban Ági ellenfele egy fehérorosz Olga Gotsova lesz. A magyar teniszező a nyolcas pályán fog játszani, harmadikként.

Íme a beosztás:

1) Roberta Vinci(olasz)[30] – Alberta Brianti(ITA) 6-3, 3-6, 6-3
2) Potito Starace (olasz) – Alejandro Falla (kolumbiai) 6-7, 1-6, 1-6
3) Szávay Ágnes (magyar) – Olga Govortsova (fehérorosz)

15:21: Véget ért a második összecsapás is. A kolumbiai Falla három szettben 7-6, 6-1, 6-1-re legyőzte az olasz Staracet. Hamarosan jön Ági meccse!

15:40: Elkezdődött Szávay Ági mérkőzése, a játékot Govortsova kezdte.

A fehérorosz lány hozta az adogatását. 0-1.

Ági is hozta a játékát 1-1.

15:54: Ági breakelt! Harmadszorra megnyerte a fehérorosz játékát, így 2-1-re vezet és a mi lányunk fog szerválni.

15:59: Sajnos Govortsova visszaszerezte a brékhátrányát. 2-2.

16:02: A fehérorosz hozta a játékát, így 2-3 az állás, Ági jön szerválni.

16:06: Nagy nehezen, de hozta az adogatását Ági, 3-3.

16:08: A fehérorosz semmire hozta a játékát 3-4.

16:20: Sajnos a fehérorosz elnyerte Ági adogatását, így 3-5.

16:25: Ági szépített 4-5, most pedig a szettben maradásért adogat.

16:32: Ági sajnos elbukta adogatását, így az első szettet fehérorosz ellenfele nyerte.

Az első szett után: Szávay – Govortsova 4-6. Az első szettben Ági nem ütött kettős hibát, míg ellenfele háromszor is. Ki nem kényszerített hibákban elég kiegyenlített a statisztikájuk, a fehérorosz lány “vezet” 10-9-re. Ebben a szettben a nyerő ütések száma döntött, sajnos ebben 17-10 arányban Govortsova bizonyult jobbnak.

16:41: Nagyszerű kezdés a második szettben, kedvencünk egyből brékeli Govortsovát, az állás 1-0.

16:46: 2-0-ra alakul az állás, miután Ági 30-ra nyeri adogatását.

16:50: Eddig remek a második szett, egy újabb brék után már 3-0 az állás.

16:53: Újabb sima adogatójáték, már 4-0.

16:59: Govortsova 0-40-ről nyeri meg adogatását, így 4-1-re szépít.

17:04: Egy kis megtorpanás, újabb fehérorosz brék, 4-0-ról 4-2-re jön fel Govortsova.

17:09: A fehérorosz lány ismét megnyeri adogatójátékát, 4-3 az állás.

17:13: Végre egy újabb megnyert gém Ágitól, az állás 5-3.

17:17: Govortsova is hozza adogatását, 5-4. Ági a szettért adogathat.

17:23: Egy szoros adogatójátékot nyert meg Ági 40-40 után, amivel a szettet is megnyerte. 6-4, jöhet a döntő szett!

A második szett után: Szávay – Govortsova 4-6, 6-4. Remek kezdés után (4-0) két brékelőnyéből ugyan egyet eladott Szávay, de a végjátékban megint magához ragadta a kezdeményezést, amivel meg is nyerte a szettet. Statisztikailag szinte megismétlődött az amit az első szettben láthattunk, csak ezúttal fordított előjellel. Jöjjön tehát a továbbjutásról döntő, harmadik szett!

17:35: A másodikhoz hasonlóan a harmadik szettet is brékkel kezdi Ági, 1-0.

17:41: Govortsova nem tud rögtön visszabrékelni, az állás 2-0.

17:47: Ismét megvolt a bréklabda, de ezúttal nem jött össze a brék, a fehérorosz lány 2-1-re szépít.

17:54: Ezúttal Govortsova tud brékelni, ami az egyenlítést jelenti számára: 2-2.

17:59: Az adogatását is meg tudja nyerni a fehérorosz lány, 2-3.

18:03: Most Ági sem hibázik, 3-3 az állás.

18:09: Ismét nyer az adogató játékos, 4-3-ra vezet Govortsova. Ez itt már a végjáték, minden hiba végzetes lehet, reméljük nem Ági keze fog megremegni a végén.

18:13: Egy nagyon magabiztos adogatójáték, ezt semmire hozta Ági, mondanom sem kell, lélektanilag ez sokat jelenthet itt a hajrában! 4-4

18:18: Govortsova 30-ra nyeri adogatását, 4-5.

18:24: Sajnos Ági hibázott a hajrában, elbukta adogatását, így Govortsova nyerte a szettet. 4-6

Végeredmény: Szávay – Govortsova 4-6, 6-4, 4-6. Ez azt jelenti, hogy fehérorosz lány jutott a második körbe, ahol a francia Marion Bartoli lesz majd az ellenfele.