Férfi Kézi: 31 év után dobogós a Fradi!

Vasárnap este befejeződött a Budapest Bank Férfi Kézilabda 2010/2011-es szezonja. A bronzért a mindent eldöntő összecsapást a Népligetben rendezték meg.

Az első félidő elejét remekül kezdte a Ferencváros, hiszen 10 percnyi játék után, már 5-1-re vezettek a tatabánya ellen. Ezután a vendégek magukhoz tértek és felzárkóztak a Fradihoz. A hajrában rendkívül szoros játékot hozott, végül két gólos zöld-fehér vezetéssel mentek pihenni a csapatok (13-11). A fordulást követően Szente parádés védéseinek köszönhetően a vendégek egyenlítettek. Az utolsó negyedóra előtt ismét a Fradinál volt az előny, sőt három gólos különbség volt a két csapat között a különbség. Izgalmas véghajrá következett, hiszen az 50. percben 23-20 volt az állás. A Frad mőár nem szerzett újabb gólt, a vendégek, csak kettővel tudtak válaszolni, így kialakult a 23-22-es ferencvárosi siker a bronzcsatában.

A Ferencváros 31 év után újra a dobogós a magyar kézilabda bajnokságban.

Budapest Bank Liga, a 3. helyért, 5. mérkőzés:
Celebi-FTC – Tatabánya-Carbonex 23-22 (13-11)
Budapest, Népliget, játékvezetők: Baranyi, Szloska.

FTC: Paul, Perger, Tamási (kapusok), Bakos 4, Bendó 1, Buday 3, Czina, Kelecsevics 7 (2), Kos 3 (1), Lepsényi, Mazák 3, Németh T., Szöllősi, Tóth J., Török, Wieszt Zs. 2. Edző: Vladan Matics

Tatabánya-Carbonex: Szente, Melus, Melhardt (kapus), Dénes, Díaz 2, Halász 3, Harsányi 2, Kanyó B., Kekezovics 4, Kocsis, Lele 6 (6), Nagy, Pordán 4, Szabó Gy., Urban 1. Edző: Debre Viktor.

12. Dunaferr-Alexandra

Az MKB Veszprém és a Pick-Szeged a BL-be, a KEK-be az FTC-PLER, míg az EHF-Kupába a Tatabánya és a Balatonfüred indul a 2011/12-es szezonban.