NBA-döntők, első mérkőzés: Miami Heat – Dallas Mavericks 92-84 (ÉLŐ)

A már-már végtelennek tűnő alapszakasz, majd a sokkal izgalmasabb rájátszás után végre eljutottunk az NBA idei szezonjának fináléjához, ahova a Miami és a Dallas jutott be. Magyar idő szerint ma hajnali 03:00-kor kezdődik a döntő első felvonása Miamiban.

A 82 mérkőzésből álló alapszakasz után mindkét döntősnek három ellenfelet kellett legyőznie a döntőbe jutáshoz. Első körben a Portlandet búcsúztatta a dallasi csapat 4-2-es összesítéssel, míg a Heat sima 4-1-gyel lépett át a Philadelphián. A főcsoport elődöntőjében a „Mavs” elképesztően simán, söpréssel (4-0) ejtette ki a címvédő Lakerst. A másik csoportban a Miami a Bostonnal találkozott. Itt egy mérkőzést ugyan tudott nyerni a Celtics, de különösebben nem nehezítették meg LeBron Jamesék dolgát (4-1). Főcsoport döntőit is simán hozta a finálé mindkét résztvevője. Mindkét párharcban 4-1-es összesítéssel bizonyultak jobbnak ellenfelüknél, a Miami a Chicagonál, a Dallas pedig az Oklahomanál. Már az alapszakaszban is bizonyítottak az idei döntősök, a Miami második, a Mavs pedig a harmadik helyen zárt összesítésben 82 mérkőzés után, rájátszásbeli teljesítményük pedig egészen magabiztos volt. Minden adott tehát egy kiegyenlített, magas színvonalú döntőhöz, melynek első mérkőzését Miamiban rendezik. A mérkőzést a Sport1 TV élőben közvetíti, valamint mi is szöveges beszámolóval kísérjük a mérkőzést!

Dallas Mavericks @ Miami Heat

2011. 06. 01. 03:00, Miami

A kezdő ötösök:

Miami: James – Bosh – Anthony – Wade – Bibby.

Dallas: Nowitzki – Marion – Chandler – Stevenson – Kidd.

Első negyed:

4. perc: 6-4-re vezet a Heat, a hazaiaknál Bosh, a vendégeknél Nowitzki 4-4 pontnál járnak.

5. perc: 8-5, Bosh újabb két pontot szerzett, a 8-ból 6 fűződik a nevéhez.

6. perc: James kosár + fault, 10-5 az állás és az időkérés után még dobhat egy büntetőt a sértett.

7. perc: A büntető bent van, de Kidd triplájával szépít a Mavs, 11-8.

9. perc: Zárkózik a Dallas, többek között Kidd újabb hármasának köszönhetően, 13-12.

10. perc: James tripla, ezzel már 8 pontnál jár, az állás pedig 16-12 a Miami javára.

12. perc: Terry pontjaival fordít a Mavericks, az első negyed után az állás 16-17.

Második negyed:

2. perc: Egy-egy tripla mindkét oldalon, plusz egy Bosh dupla, vezet a Miami, 21-20.

4. perc: Két büntetővel fordít a Dallas, 21-22.

6. perc: Sok hiba és több fault mindkét oldalon, a Miami 27-26-ra vezet.

8. perc: Továbbra is sok hiba csúszik a befejezésekbe, 4 perccel a szünet előtt 33-29-es hazai vezetés.

10. perc: Fordítanak a vendégek egy 7-0-ás rohanással, 35-38.

12. perc: A negyed végén megszórták magukat a csapatok, a félidőben vezet a Dallas, 43-44. (A negyed: 27-27)

– – – Szünet – – –

Harmadik negyed:

2. perc: Újabb 7-0-ás Mavs rohanás, elhúztak a vendégek, 43-51.

4. perc: Két pontot farag a Heat, 47-53.

6. perc: Két ponttal ismét közelebb kerülnek Jamesék, 53-57.

8. perc: Sok hiba csúszik a befejezésekbe, még két pont a vendégek előnye, 55-57.

10. perc: Rengeteg eladott labda, kevés pont, 57-59.

12. perc: A harmadik negyed hajráját a Heat nyeri és fordít, James az utolsó másodpercekben dob triplát, 65-61. (A negyed: 22-17)

Negyedik negyed:

2. perc: Két perc játék után 68-66-ra vezet a Heat az utolsó negyedben.

4. perc: Nem tud ellépni a hazai csapat, egy Stevenson tripla után az állás 72-69.

6. perc: Hat pontra nő a hazai előny egy pont+ fault-os Haslem akció után, 75-69.

8. perc: A mérkőzés utolsó négy percéhez érkezve 77-70-re vezet a Miami.

9. perc: Egy Wade tripla után már 82-73-ra vezetnek a hazaiak, időt kérnek a vendégek.

10. perc: James és Nowitzki kosarai után 85-79 az állás.

11. perc: Wade asszisztja után Bosh szépen zsákol, ami azt jelenti, hogy a meccs utolsó perce előtt tíz pont az előny, 89-79.

Vége a mérkőzésnek, 92-84-re nyerte a Miami az első mérkőzést.

Miami Heat – Dallas Mavericks 92 – 84 (16-17 , 27-27 , 22-17 , 27-23)

A hazaiaknál James 24, Wade 22, Bosh pedig 19 pontig jutottak. A pontok mellé Wade 10, Bosh és James pedig 9-9 lepattanót gyűjtöttek. A Dallas csapatában ma is Nowitzki volt a húzóember, ezúttal 27 pontig jutott, ami mellé 8 lepattanót gyűjtött össze. Csapattársai közül egyedül Shawn Marion tudta felvenni vele a versenyt a maga 10 lepattanójával és 16 pontjával. Összességében megérdemelt a Heat győzelme, főleg a második félidőben mutatott játékuk alapján.

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )