NBA-döntők, második mérkőzés: Miami Heat – Dallas Mavericks 93-95 (ÉLŐ)

Izgalmas meccset nyert meg két napja a Heat, főleg a végjátékban mutatott teljesítményének köszönhetően. Egy esetleges győzelemmel komoly lépést tehetnének Jamesék a négy győzelemig tartó párharc megnyerése felé.

A mérkőzést a Sport1 TV élőben közvetíti.

Dallas Mavericks @ Miami Heat

2011. 06. 03. 03:00, Miami

A kezdő ötösök:

Miami: James – Bosh – Anthony – Wade – Bibby.

Dallas: Nowitzki – Marion – Chandler – Stevenson – Kidd.

Első negyed:

3. perc: Három perc játék után 4-4-re állnak a csapatok.

4. perc: Megszületik az első tripla, Stevenson jegyzi, az állás 6-9.

6. perc: Wade újabb szép kosarat szerez, de még vezetnek a vendégek, 11-13.

7. perc: Gyors hazai pontok, 16-13.

9. perc: Pontokban gazdagabb első negyed ez mint amilyen a szerdai volt, már 19-18 az állás.

10. perc: James szépen zsákol be egy lepattanót, 23-20.

12. perc: Vendég kosárral végződik a negyed, az állás 28-28.

Második negyed:

2. perc: Kiegyenlített első két perc, 32-32.

5. perc: Vezet a Mavs, 36-40.

6. perc: Szép zsákolás Wadetől, 38-40.

8. perc: Öt pontos Dallas vezetés, 42-47.

10. perc: Továbbra is vezetnek Nowitzkiék, 46-51.

12. perc: Remek Heat hajrá egy 9-0-ás rohanással. Ez a negyed is döntetlen (23-23), az állás szünetben: 51-51.

– – – Szünet – – –

Harmadik negyed:

3. perc: A Miami ott folytatja, ahol abbahagyta, már ők vezetnek, 57-52.

4. perc: Zárkózik a Dallas, 57-56.

6. perc: Bibby megtöri a jeget, több elrontott próbálkozás után újra sikeres triplát dob, 62-57.

8. perc: Ha egy üzlet beindul… újabb Bibby tripla, 69-61.

10. perc: Továbbra is előny a Heatnél, 71-65.

12. perc: Négy pontos előnnyel kezdheti az utolsó negyedet a hazai csapat, az állás: 75-71. (A harmadik negyed: 24-20.)

Negyedik negyed:

2. perc: Két perc után marad a négy pontos hazai előny, 77-73.

4. perc: Megduplázta előnyét a Heat, 81-73.

6. perc: 13-0-ás rohanás, 88-73-as hazai vezetés.

8. perc: Közeledik a végjáték, 90-84… még nyílt a meccs.

10. perc: 90-88-as állásnál kezdődik az utolsó 2 perc.

12. perc: A hajrában fordított a Mavs és 93-95-re megnyerte a második mérkőzést. (A negyedik negyed: 18-24.)

Miami Heat – Dallas Mavericks 93 – 95 (28-28 , 23-23 , 24-20 , 18-24)

A hazai csapatban Wade kiemelkedőt nyújtott, ma 36 pontig jutott, mellette James 20, Bibby pedig 14 pontot szerzett. A Dallasnál jobban eloszlottak a pontok csapaton belül. Nowitzki 24 és Marion 20 pontja mellé Terry 16 pontot dobott. A hajrában remekül védekező Mavs az utolsó percekben jól koncentráló Nowitzki vezérletével kiegyenlítette a párharcot (1-1). A harmadik mérkőzést vasárnap hajnalban játsszák, Dallasban.

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés / Módosítás )