Női Kosár, Eb-pótselejtező, 1. mérkőzés: Magyarország – Hollandia 68-39 (20-4, 21-13, 10-11, 17-11) – a kibeszélő-show

Pénteken este Sopronban megkezdődik a női kosárlabda Eb-pótselejtező tornája, ahol öt nemzet közül, csak a győztes juthat tovább. A következő körben oda-vissza találkozik a másik csoport győztesével. A győztes kiutazhat a lengyelországi Eb-re. Székely Norbert együttese először Hollandia ellen kezd. Szurkoljunk közösen a magyar nő kosárlabda-válogatottnak, tartsatok velünk!

Nincs könnyű helyzetben Székely Norbert szövetségi kapitány, hiszen sérülések és betegségek hátráltatták a válogatott felkészülést. A soproni szakember optimista és abban bízik, hogy hazai környezetben megnyerik a tornát. A magyar válogatott Hollandiát, Finnországot, Ukrajnát és Bulgáriát kell megelőznie, hogy meg legyen a siker.

A nemzeti együttes május 2-án kezdte meg a felkészülést, melynek során a kontinenstornán házigazda lengyelekhez látogatott, és előbb 70-69-re nyert, majd 58-49-re kikapott. A múlt héten aztán a már Eb-résztvevő szlovákok jöttek Sopronba, és két vereséggel (71-62, 77-70) távoztak.

A válogatott 12-es kerete:
Fegyverneky Zsófia (kapitány, Pécs 2010), Honti Kata (Valencia), Vajda Anna (Salamanca), Krivacsevics Tijána (MKB-Euroleasing Sopron), Fűrész Diána (MKB-Euroleasing Sopron), Varga Zsófia (MKB-Euroleasing Sopron), Horti Dóra (MKB-Euroleasing Sopron), Horváth Zsófia (Seat Lami-Véd Győr), Szécsi Orsolya (Duquesne University), Laklóth Anna (Mediteam Szeged), Raksányi Krisztina (Pécs 2010), Vida Anna (Seat Lami-Véd Győr)

Hollandia-Bulgária 20:15

A mérkőzéseket a SportTV is élőben közvetíti.

——————————————————————————————————————————————————–

17:45: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Hamarosan kezdődik a Magyarország – Hollandia Eb-pótselejtező találkozó, első felvonása.

17:48: Székely Norbert, szövetségi kapitány nyilatkozik a SportTV-nek. “Manapság minden ellenfél nehéz, nem szabad senkit lebecsülni. Mind alacsony, mind magas posztokon jó az oranje.  Ebben a csoportban karakteres tagja lesz a csoportnak a Holland válogatott. A magyar válogatott keretében egyaránt megtalálható fiatal és rutinos játékos. Hosszú távra építünk.”

17:56: A csapatok bemutatása zajlik éppen.

17:58: Székely Norbert megkapta az év legjobb edzői címet, Szalay Ferenc a szövetség elnökétől.

17:58: A két együttes himnusza szól.

18:02: A mieink tiszta fehérben, míg a hollandok tiszta narancsban fognak játszani.

18:05: Elkezdődött a mérkőzés!

1. negyed

18:13: Eltelt az első negyed fele 6-4-re vezetünk. Picit idegesen kezdtünk.

18:21: 1:47-tel a vége előtt holland időkérés, ugyanis a magyar válogatott 15-4.-re vezet.

18:23: Az utolsó percen belül járunk.

18:24: Vége az első negyednek. Az eredmény: 20-4.

Összefoglaló: Álomszerű első negyeden vagyunk túl, hiszen két kosarat kaptunk, és válaszul 20 pontot szereztünk. Csak, így tovább!

18:27: Elkezdődött a második negyed.

18:35: Eltelt a negyed fele, 20 ponttal vezetünk, 32-12-re.

18:43: Az utolsó percen belül.

18:49: Vége a második negyednek.

Összefoglaló: Nem változott a játékképe, a mieink magabiztosan játszanak, a hollandok próbálkoznak. A szünetben 24 ponttal vezetünk.

Szünet.

Magyarország: Krivacevic és Szécsi 9p,Fegyverneky és Vida 6p, Fürész és Horti 4p, Honti 2p, Raksányi 1p

Hollandia: Halkman 8p, Lighart 5p, De Roos és de Kleijn 2p

19:05: Elkezdődött a második félidő.

3. negyed

19:13: Eltelt a negyed fele, a mieink 43-22-re vezetnek, ennek ellenére nem kezdtünk jól. A hollandok magukhoz tértek.

19:21: Elkezdődött az utolsó perc.

19:24: Vége a harmadik negyednek. Az állás: 51-28.

Összefoglaló: Az oranje keményebb és határozottabb játékkal megleptek bennünket. A harmadik játékrészben mindössze 10 pontot dobtunk, ennek ellenére 51-28-ra vezetünk.

19:27: Elkezdődött az utolsó negyed.

4. negyed

Az utolsó negyedben jelentősen nem változott az eredmény. A mieink, végül 68-39-re megnyerték az összecsapást, így győzelemmel kezdték az Eb-pótselejtezőt.

A magyar válogatott szombat 18 órától Finnország legjobbjaival találkozik.

Székely Norbert szövetségi kapitány: “Az első félidőben folyamatos volt a játékunk, aztán a küzdelem dominált, mert széttördelték a játékunkat. Ezen a meccsen lekerült rólunk a hazai pálya terhe, külön örülök, hogy 12 embert tudtam rotálni.”