Tenisz: Nadal hatodik győzelme a Roland Garroson

Miután pénteken délután Nadal legyőzte három sima szettben Murrayt, majd közvetlenül utánuk este, Roger Federer négy játszmában felülkerekedett Novak Djokovicon, ma egy újabb remélhetőleg nagyszerű Nadal-Federer döntőnek lehetünk szemtanúi.  Délután 15:00 órától élőben közvetítjük a mérkőzést! Tarts velünk ma is!

Nadal 2005 óta 5x diadalmaskodott a Garroson. Pályafutása elején salakmenőnek is nevezték, hiszen ezen a pályán szinte verhetetlen volt. Federerrel szemben 5x maradt eddig alul, ebből mindössze 2x salakos pályán, viszont 2006-2008 között minden évben legyőzte Federert a Garroson.

Ezzel szemben Federer, eddig mindössze 1x tudott győzni itt Párizsban, akkor a svéd Söderlinget győzte le három sima szettben. Grand Slam torna döntőkben eddig 5x maradt alul Nadallal szemben. Jubileumi 25. döntőjüket játsszák ma egymással a fiúk.

Nem lesz sima meccs, az biztos… kíváncsian várjuk milyen izgalmakat hoz majd a délután. Tartsatok velünk, hogy semmiről se maradjatok le!

Federer- Djokovic 7-6, 6-3, 3-6, 7-6.

A döntősök már a pályán vannak, hamarosan kezdődik a rövid bemelegítés.

1.szett:

15:15 – Federer kezdi az adogatást

15:17 – Federer simán hozza az adogatását. 1-0

15:26 – Nadal elveszítette az adogatását, Federer a 4 brake labdáját tudta csak kihasználni. Eddig úgy kezdtek, mint a 2006-os döntőjükben, azaz Federer kezdett jobban. 2-0

15:28 – Federer könnyedén hozza az adogatását. 3-0

15:31 – 15 percnyi játék után Nadalnak már 6 ki nem kényszerített hibája van, míg Federernek mindössze 3.

15:33 – Nadal hozza az adogatását. 3-1

15:37 – Nadal nem tudta elvenni Federer adogatását, pedig egészen jól kezdte a fogadó játékot. Az állás 4-1

15:42 – Nadal simán hozza az adogatását. A spanyol talán kezd fölébredni a siestából? 4-2

15:45 – 15-30-ról, Federer megfordította a játékot, így ismét hozta az adogatását. Az állás 5-2 a svájci javára. Nadal az első játszma életben tartásáért fog szerválni.

15:50 – 34 percnyi játék után megszületett az első kettőshiba, Nadal részéről.

15:52 – Federer két labdára a szettgyőzelemtől… 40-40

15:52 – Nadal elrontja, Federernek játszmalabdája van.

15:53 – Egy kicsivel, de szélesre ütötte Federer..így újra egyenlő. 40-40

15:55 – Játszmalabdáról hozza vissza az adogatását Nadal. 5-3

16:00 – Nadal csodálatosan védekezett, aztán elvette Federer adogatását. Újra szoros az állás..és most Nadal fog adogatni. 5-4

16:05 – Nadal zseniális játékkal kiegyenlít. 5-5

16:11 – Federer elveszítette az adogatójátékát, Nadal zseniálisan játszik és most az ő adogatójátéka jön.  6-5

16:17 – 2-5-ről és játszmalabdáról jött vissza Nadal és megfordította a játszmát. 7-5-re övé az első szett. Vajon Federer tud e új lappal indítani a következő szettben?

2.szett

16:20 – Federer kezdi ezt a szettet is.

16:23 – Nadal elveszi Federer adogatását. A svájci 5-2 óta nem nyert játékot. Nadal ott folytatja a meccset, ahol abbahagyta az előző szettben.  1-0

16:26 – Nadal könnyen hozza a saját adogatását. 7 gamet nyert már zsinórban. 2-0

16:30 – 7 elveszített game után, Federer megnyerte az adogatását. 2-1

16:35 – Federer talán picit jobban játszott, mint az utóbbi 1órában fogadóként, de még mindig Nadal dominál. 3-1 a spanyol javára

16:40 – Federer három brakelabdáról hozta vissza ezt a game-t. 3-2

16:47 – Federer ebben az adogatásban megszorongatta már kicsit Nadalt, de a spanyol még így is hozta az adogatását és megtartotta az előnyét. 4-2

16:50 – Federer hozza az adogatását 4-3

16:59 – Federer visszajött, mert elvette Nadal adogatását. 4-4

17:04 – Hiába jött vissza Federer az előző game-ben, most elvesztette az adogatását, 5-4. Így Nadal a 2-0-ért adogathat.

17:09 – Nadal játszmalabdájánál elered az eső. Aztán Federer ment..így újra 40-40. A játékot szüneteltetik az eső miatt. A játékosok levonulnak a pályáról.

17:20 – Visszatérhettek a játékosok. Nadal 2 labdára a 2-0-tól.

17:24 – Federer brakelabda….

17:25 – Nadal elveszítette az adogatását. Federer jobban jött ki az esőszünet okozta kavarodásból. 5-5

17:27 – Federer semmire hozta az adogatását. 1 játékra az egyenlítéstől. Nadalnak nagyon össze kell szednie magát, ha meg szeretné nyerni ezt a szettet. 6-5 a svájci javára.

17:32 – Nadal megnyerte az adogatását, így tie brake következik. Mindkét játékosnak az 5. tie brake-je lesz, itt az idei Garroson.

Tie brake

17:33 – Mini brake-kel indul Nadal 1-0

17:33 – Már 2-0 Nadal javára

17:34 – Federer elrontja, így már 3-0 Nadalnak

17:35 – 4-0-ra vezet Nadal

17:35 – Nadal hosszúra üti, 4-1

17:36 – 4-2-nél cserélnek térfelet. Nadal még adogat egyet.

17:38 – Federer ront egy hatalmasat, 5-2 Nadalnak.

17:39 – Nadalnak négy játszmalabdája van. 6-2

17:40 – Nadal elrontja a return-t, de most kétszer ő adogathat. 6-3

17:41 – Nadal kihasználja a harmadik játszmalabdáját. A szett állás 2-0 Nadal javára. Innen még soha nem kapott ki…

3.szett

17:43 – Nadal kezdi az adogatást

17:46 – Nadal elég simán hozza az adogatását. Vajon mi járhat most a svájci fejében? 1-0

17:49 – Federer egy mesés rövidítéssel fejezi be az adogatását. 1-1

17:53 – Nadal hozza az adogatását, így most 2-1 az állás

17:59 – Federer nyerővel tudja befejezni az adogatását, 2-2. Federer teljesítménye hullámzó.

18:04 – Szorosak mostanában Nadal adogatásai, de az esetleges brake labdákat mindig hárítja. 3-2

18:08 – Úgy tűnik eldőlni látszik az idei Garros. Federer semmire veszítette el az adogatását. Így Nadal 2 szett és egy brake előnnyel áll most. 4-2

18:12 – Federer semmire veszi el Nadal adogatását. Visszajön a brake hátrányból. 4-3

18:16 – Federer ásszal fejezi be az adogatását, nem sok esélyt hagyva a spanyolnak. 4-4

18:19 – A svájcinak adogatnia kell a játékban maradásért, mert Nadal semmire hozta az adogatását. 5-4

18:22 – Federer hozza az adogatását 5-5

18:26 – Federer visszajön a mérkőzésbe!! Adogathat a harmadik szettért! 6-5 a svájci javára.

18:31 – Federer visszahozza a meccsét! 7-5-re megnyeri a harmadik szettet

4.szett

18:40 – Nadal 0-40-ről visszahozta az adogatását. 1-0

18:42 – Federer könnyedén hozza az adogatását. Kiegyenlített a meccs. 1-1

18:45 – Nadal nem tört össze, bár jobban kellene összpontosítania, ha 4 játszmában szeretné befejezni ezt a döntőt. 2-1

18:49 – Federer üt egy kettőshibát, majd 0-40-nél hálóba üti a labdát. Brake előny Nadalnál. 3-1

18:55 – Nadal újra két játékra került a hatodik Roland Garros győzelmétől. 4-1

19:01 – Zseniális játéknak lehettünk szemtanúi, Nadal elvette Federer adogatását. 5-1

19:064 szettben győzött Rafael Nadal, ezzel megszerezve 6. Roland Garros győzelmét! 10x-es Grand Slam győztes is lett ezzel a mai meccsével!

Rafael Nadal 7-5, 7-6, 5-7, 6-1-re legyőzte Roger Federert! Úgy hogy az első szettben 2-5-ös állásnál hátrányban volt… 3 óra 40 percet játszottak a fiúk!