NBA-döntők, harmadik mérkőzés: Dallas Mavericks – Miami Heat 86-88 (ÉLŐ)

A már-már végtelennek tűnő alapszakasz, majd a sokkal izgalmasabb rájátszás után végre eljutottunk az NBA idei szezonjának fináléjához, ahova a Miami és a Dallas jutott be. Magyar idő szerint vasárnap hajnali 02:00-kor kezdődik a döntő harmadik felvonása, ezúttal Dallasban, 1-1-es állásnál.

A 82 mérkőzésből álló alapszakasz után mindkét döntősnek három ellenfelet kellett legyőznie a döntőbe jutáshoz. Első körben a Portlandet búcsúztatta a dallasi csapat 4-2-es összesítéssel, míg a Heat sima 4-1-gyel lépett át a Philadelphián. A főcsoport elődöntőjében a „Mavs” elképesztően simán, söpréssel (4-0) ejtette ki a címvédő Lakerst. A másik csoportban a Miami a Bostonnal találkozott. Itt egy mérkőzést ugyan tudott nyerni a Celtics, de különösebben nem nehezítették meg LeBron Jamesék dolgát (4-1). Főcsoport döntőit is simán hozta a finálé mindkét résztvevője. Mindkét párharcban 4-1-es összesítéssel bizonyultak jobbnak ellenfelüknél, a Miami a Chicagonál, a Dallas pedig az Oklahomanál. Már az alapszakaszban is bizonyítottak az idei döntősök, a Miami második, a Mavs pedig a harmadik helyen zárt összesítésben 82 mérkőzés után, rájátszásbeli teljesítményük pedig egészen magabiztos volt. A mai mérkőzést a Sport1 TV élőben közvetíti, valamint mi is szöveges beszámolóval kísérjük a mérkőzést!

Miami Heat @ Dallas Mavericks

2011. 06. 06. 02:00, Dallas

A kezdő ötösök:

Dallas: Nowitzki – Marion – Chandler – Stevenson – Kidd.

Miami: James – Bosh – Anthony – Wade – Bibby.

Első negyed:

2. perc: Két perc játék után 4-5, vezetnek a vendégek.

4. perc: 11-9, már a Mavs vezet.

6. perc: Közben Stevenson eleresztett egy triplát, 14-11.

8. perc: Potyognak a kosarak, egyenlít a Miami, 18-18.

10. perc: Haslem is megszerzi első pontjai, már a Heatnél az előny, 19-22.

12. perc: Pontokban gazdag utolsó perc, amit egy utolsó másodpercben eleresztett Chalmers tripla zár, 22-29-re meglépnek a vendégek.

Második negyed:

2. perc: Chalmers ott folytatta, ahol az első negyedben abbahagyta, újabb triplájának is köszönhetően 10 pontos a vendégek előnye, 24-34.

4. perc: Nowitzki dupla, 26-34.

6. perc: Wade és Nowitzki villog felváltva, 29-38.

8. perc: Egy triplával Wade már 15 pontnál jár, 31-41 az állás.

10. perc: Ezúttal Nowitzki szór egy triplát, 35-45.

12. perc: Kidd büntetői zárják a félidőt, szünetben 42-47-re vezet a Miami. (A negyed: 20-18)

– – – Szünet – – –

Harmadik negyed:

2. perc: Remek vendég rajt, egy 8-0-ás rohanás után, 42-55 Jameséknek.

4. perc: Három pontot hoz a Dallas, 45-55.

6. perc: 51-57-re zárkózik a Mavs.

8. perc: Kiegyenlítenek a hazaiak, leginkább Nowitzki pontjainak köszönhetően, 57-57.

10. perc: James és Chalmers tripláival újra előny a Heatnél, 59-64

12. perc: Haslem dupla zárja a negyedet, 64-67. (A negyed: 22-20)

Negyedik negyed:

2. perc: Egyenlít Nowitzki egy újabb triplával, 70-70.

4. perc: Ismét vezet a Miami, 72-76 az állás.

6. perc: 74-81-re továbbra is vezet a Heat.

8. perc: Nagyszerű tripla Wadetől, 78-84.

9. perc: Érdekes ítéletek sorozata, minden vendégek által megszerzett lepattanó után egyszerűen faultot fújnak rájuk. Zárkózik is a Mavs a büntetőkből, már 82-84.

11. perc: Egymás után két Marion faultot enged el a játékvezető Jamesszel szemben… elképesztően lejt a hazai pálya az utóbbi percekben. 86-86 az utolsó perc előtt.

12. perc: A Miami duplájára ezúttal nem tudott válaszolni Nowitzki, így visszaveszi pályaelőnyét a Heat ezzel a két pontos idegenbeli győzelemmel, a vége: 86-88. (A negyed: 22-21)

Dallas Mavericks – Miami Heat 86-88 (22-29, 20-18, 22-20, 22-21)

A mérkőzésen többször is meglépő Miami ezúttal meg tudta őrizni előnyét a végjátékban, visszaszerezve ezzel pályaelőnyét. A hazaiaknál Nowitzki mellé csak Terry tudott felnőni, aki a 34 pontos Dirk mögött 15 ponttal a második legeredményesebb Mavs játékos lett ma este. A vendégeknél Wade volt a legeredményesebb 29 ponttal, mellette Bosh 18, James 17, Chalmers pedig 12 pontig jutottak. A következő mérkőzést szerda hajnalban ismét élőben követhetik oldalunkon.

NBA-döntők, harmadik mérkőzés: Dallas Mavericks – Miami Heat 86-88 (ÉLŐ)” bejegyzéshez egy hozzászólás

1. Visszajelzés: Miami Heat Blog on: NBA-döntők, harmadik mérkőzés: Dallas Mavericks – Miami Heat (ÉLŐ) | MiloRiano: Big Sports Fan on my team & players