Foci, Eb-selejtező, 7. mérkőzés: San Marino – Magyarország 0-3 – a kibeszélő-show

Kedden este San Marinóban lép pályára az Eb-selejtező hetedik fordulójában az Egervári Sándor vezette magyar labdarúgó-válogatott. Kötelező a győzelem. Szurkoljunk közösen az Egervári-legénységnek. Hajrá, Magyarok és tartsatok velünk!

Kötelező győzelem előtt labdarúgó-válogatottunk! Ma este fél kilenckor San Marinoban lép pályára nemzeti tizenegyünk, ahol a hat meccs után, pont nélkül a csoport utolsó helyén álló házigazdák ellen csak is a győzelem lehet elfogadható. Juhászék pénteken egy Luxemburg elleni 1-0-ás sikerrel hangoltak a mai találkozóra, ahol a válogatottba visszatérő Szabics lőtte a mérkőzést eldöntő gólt. Ha akarunk még számolgatni és esélyeket latolgatni a későbbiekben, nem veszíthetünk pontot, pontokat. Kövessétek nyomon percről percre a mérkőzés legfontosabb eseményeit itt a Sportmenün, ma este 20:30-tól!

Összefoglaljuk az eddigi híreket:

Foci, Eb-selejtező, 3. mérkőzés: Magyarország – San Marino 8-0 (4-0) – a kibeszélő-show

Foci, Eb-selejtező: Íme San Marinó kerete

Egy napos pihenőt kapott az Egervári-legénység

Gera és Vadócz nélkül utazik San Marinoba az Egervári-legénység

Egervári: jó értékmérő volt a luxemburgi meccs

Két csatárral támadunk San Marinóban

A közös múlt
A magyar válogatott eddig három alkalommal találkozott a San Marino-i nemzeti csapattal, és mindháromszor magabiztos győzelmet aratott.

A két csapat eddigi mérkőzései:

2002. október 16., Európa-bajnoki selejtező:
Magyarország-San Marino 3-0 (0-0)
Gólszerző: Gera (49., 60., 88.)

2003. június 11., Európa-bajnoki selejtező:
San Marino-Magyarország 0-5 (0-2)
Gólszerző: Böőr (4.), Lisztes (21., 83.), Kenesei (61.), Szabics (77.)

2010. október 8., Európa-bajnoki selejtező:
Magyarország-San Marino 8-0 (4-0)
Gólszerző: Rudolf (10., 25.), Szalai (18., 27., 48.), Koman (60.), Dzsudzsák (89.), Gera (92., 11-esből)

A várható magyar kezdőcsapat (az MTI szerint):
Király Gábor – Lázár Pál, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Koman Vladimir, Elek Ákos, Hajnal Tamás, Dzsudzsák Balázs – Szabics Imre, Tököli Attila

E csoport:
Svédország-Finnország, Solna 20:00
San-Marino – Magyarország, Serravalle 20:30 (TV: m1, Sport1 – élőben)

13:00: Íme a magyar kezdőtizenegy

Király Gábor – Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Elek Ákos – Koman Vladimir, Hajnal Tamás, Dzsudzsák Balázs – Szabics Imre, Németh Krisztián

20:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő félóra és kezdődik a mérkőzés.

20:15: Íme a kezdők

San Marino: 1 Simoncini – 2 Vitaioli, 3 Vannucci, 4 Cervellini, 5 Benedettini – 6 An. Della Valle, 7 Vitaioli – 8 Bollini, 9 Marani, 10 Selva – 11 Mazza
Csere: 12 Valentini (k), 13 Berretti, 14 Bugli, 15 Montagna, 16 Bacciocchi, 17 Andreini, 18 Al. Della Valle
Szövetségi kapitány:

Magyarország: Király – Vanczák, Lipták, Juhász, Laczkó – Elek – Koman, Hajnal, Dzsudzsák – Szabics, Németh K.
Csere: Bogdán (k), Lázár, Pintér Á., Varga J., Koltai, Czvitkovics, Tököli
Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

20:24: Párás a levegő San Marinoban, a helyszínen remek a hangulat, a magyar szurkolók csinálják a hangulatot, szinten hazai pályán játszunk.

20:25: Ezekben a percekben jönnek a csapatoka  pályára. A hazaiak tiszta kékben, míg a mieink a megszokott piros felső, fehér nadrág, és zöld sportszárban fog játszani.

20:27: A nemzeti himnuszok jönnek.

20:30: A találkozót a montenegrói Pavle Radovanović vezeti.

20:32: Elkezdődött a mérkőzés,a  játékot a mieink kezdték.

20:35: A 4. percben járunk, mi birtokoljuk többet a labdát, egyelőre helyzet nélkül.

20:41: Húúú! A 9. percben magyar akció zajlott le. A jobboldalról bejövő labdára Németh Krisztién fejesét a hazaiak védője, Benedettini blokkolta, de visszakerült a labda a csatár elé, aki 6 méterről a bal oldali kapufát trafálta el.

20:47: Eltelt az első negyedóra. Egyelőre, csak egy helyzetünk volt, az állás: 0-0.

20:49: A 18. percben Juhász Roland sárgát kapott.

20:53: A 21. percben újabb nagy magyar lehetőség maradt ki. Németh Krisztiánt remekül indítják, majd a kapussal szemben a hazaiak portásába találta el, de a kipattanót Dzsudzsák már nem tudta kapura lőni a labdát.

20:57: Próbálkozunk, de egyelőre mind hiába..

21:00: A 29. percben Cervillini sárgát kapott.

21:00: Újabb magyar szöglet következik. Semmi.

21:02: A 30. percben történt az első hazai lehetőség. Szerencsére nem kaptunk gólt…

21:11: A 40. percben óriási magyar helyzet maradt ki.

21:12: Góóóóóóóóóóóóóóóóllll! Dzsudzsák szöglete után megszereztük a vezetést, Lipták! 0-1. Vanczák fején megcsúszott, és épp Lipták elé került, aki laposan, 14 méterről, a jobb alsóba lőtt

21:16: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

21:17: Egy perc a ráadás.

21:18: Vége az első félidőnek.

21:30: Lassan folytatódik a második játékrész.

21:32: A szünetben cseréltek a hazaiak. Alex Della Valle váltotta Vitaiolit.

21:34: Elkezdődött a második félidő, a játékot a hazaiak kezdték. Szakad az eső…

21:38: Góóóóóóllll! A 49. percben Dzsudzsák remekül elhúzott a baloldalon, majd középre ívelt jött Szabics és a kapuba bólintott 0-2.

21:53: A 64. percben ismét cseréltek a hazaiak. Marani-Berretti

21:54: A 65. percben Vanczák is sárgát kapott.

21:56: A 68. percben óriási hazai lehetőség maradt ki.

21:59: A 71. percben jön az első magyar csere: Hajnal helyett Czvitkovics.

22:02: A 73. percben Della Valle sárgát kapott.

22:04: A 74. percben Berretti is besárgult.

22:05: Elkezdődött az utolsó negyedóra.

22:09: A 80. percben a harmadik hazai csere történt meg. Bollini helyett Bacciocchi

22:10: Hatalmas magyar lehetőség maradt ki:_ Király indításából Dzsudssák az oldalhálót találta el.

22:11: Góóóóóóóóóóóóóól! A 83. percben Koman 30 méterről hazai védőn megpattanva a kapuba talált 0-3.

22:12: Újabb magyar csere: Szabics helyett Koltai.

22:15: Elkezdődött az utolsó öt perc.

22:16: A 86. percben a harmadik magyar csere: Lipták helyett Pintér Ádám a pályán.

22:18: Elkezdődött az utolsó perc a rendes játék időben.

22:19: Három perc a ráadás.

22:22: Dzsudssák lőtt, Simoncilini ki védte.

22:22: Vége a mérkőzésnek. Nyertünk.

E-csoport eredményei:
Sa Marino – Magyarország 0–3 (0–1)
Serravalle, Stadio Olimpico. Vezeti: Radovanovics (montenegrói)
San Marino: A. Simoncini – F. Vitaioli (Alex Della Valle, a szünetben), Vannucci, Benedettini, Cervellini, A. Della Valle – M. Vitaioli, Bollini (S. Bacchiocchi, 80.), Marani, Mazza – Selva. Szövetségi kapitány: Giampaolo Mazza

Magyarország: Király – Vanczák, Lipták (Pintér Á., 87.), Juhász, Laczkó – Elek Á. – Koman, Hajnal (Czvitkovics, 71.), Dzsudzsák – Szabics (Koltai, 84.), Németh K. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor
Gólszerző: Lipták (40.), Szabics (49.), Koman (83.)

Svédország – Finnország 5–0 (3–0)
Stockholm, Rasunda Stadion. V: Gautier (francia)
Svédország: Isaksson – Lustig, Majstorovic, Mellberg, Wendt – A. Svensson, Källström – S. Larsson (Wilhelmsson, 89.), Toivonen (Ibrahimovic, 25.), Bajrami – Elmander (Wernbloom, 81.). Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
Finnország: Jaakkola – Pasanen, Moisander, Toivio, Väyrynen – Hämäläinen (Ääritalo, a szünetben), Heikkinen (Halsti, a szünetben) – Hetemaj, R. Eremenko, A. Eremenko – Forssell. Szövetségi kapitány: Mixu Paatelainen
Gólszerző: Källström (11.), Ibrahimovic (31., 35., 53.), Bajrami (84.)