Salakmotoros Eb-selejtező – Mindkét magyar továbbjutott

Mindkét magyar versenyző, Tabaka József és Benkő Roland is továbbjutott a romániai Brailában rendezett salakmotoros egyéni Európa-bajnoki selejtezőn.

Tabaka, aki április 25-én szenvedett kulcscsonttörést, a sérülése után első versenyén 11 pontot szerzett, így külön futamon vehetett részt a harmadik helyért, amelyet végül megnyert a cseh Hynek Stichauer ellen. A mindössze 16 esztendős, junior korú Benkő kilenc ponttal zárt, ez a nyolcadik hely megszerzését és egyben kvalifikációt jelentette.

A viadalt a lengyel Tomasz Gapinski nyerte a szlovén Matija Duh előtt. Az Eb-középdöntőt augusztus 6-án rendezik a lengyelországi Opoléban.