NBA-döntők, hatodik mérkőzés: Miami Heat – Dallas Mavericks 95-105 (ÉLŐ) >>> BAJNOK A DALLAS MAVERICKS!

Sorsdöntő mérkőzés következik, ezúttal ismét Miamiból. A Dallas összesítésben 3-2-re vezet, ezért ha a Heat most nem tudja őket legyőzni, akkor már ma bajnoki címet ünnepelhet a Nowitzki vezette Mavericks.

Mindkét csapat bukott már egy-egy mérkőzés hazai pályán a döntő folyamán, így maradt a Miami pályaelőnye, vagyis ha a maradék két hazai mérkőzésüket megnyerik Jamesék, akkor bajnoki címe ünnepelhetnek idén Miamiban. A mérkőzést a Sport1 TV élőben közvetíti, valamint mi is szöveges beszámolóval kísérjük a mérkőzést!

Dallas Mavericks @ Miami Heat

2011. 06. 13. 02:00, Miami

A kezdő ötösök:

Miami: James – Bosh – Anthony – Wade – Chalmers.

Dallas: Nowitzki – Marion – Chandler – Barea – Kidd.

Első negyed:

2. perc: 7-4-es hazai vezetés, James 5 pontnál jár.

4. perc: 12-10-re vezet a Miami.

6. perc: 20-13-ra meglép a Heat.

8. perc: 22-20-ra zárkózik a Dallas.

10. perc: 24-27, fordít a Mavs, többek között egy Cardinal triplával.

12. perc: 27-32-es vendég előny az első negyed után. Sokat hibázott a Miami az utolsó percekben.

Második negyed:

2. perc: 28-37, meglép a Mavs.

4. perc: 35-40, felébredt a Miami egy hosszabb hullámvölgy után.

6. perc: 14-0-ás hazai rohanás, már a Heat vezet, 42-40.

8. perc: 45-43, egy kis közjáték után sok hibával folytatódott a játék.

10. perc: 49-51, fordított a Mavericks, két perc van hátra a szünetig.

12. perc: 51-53-as vendég előnnyel mennek szünetre a csapatok. (A második negyed: 24-21)

– – – Szünet – – –

Harmadik negyed:

2. perc: 56-57-re még mindig a Dallas vezet.

4. perc: Marad a vendég előny, 60-63.

6. perc: 64-68, továbbra is Nowitzkiéknél az előny.

8. perc: 65-72, érdekes bírói ítéletek sújtják a Miamit.

10. perc: 71-74-re zárkózik a Heat.

12. perc: 72-81, kilenc ponttal vezet a Dallas az utolsó negyed előtt. (A harmadik negyed: 21-28)

Negyedik negyed:

2. perc: 77-84, két ponttal közelebb a Miami.

4. perc: 77-89, minden befelé pattan Bareaéknak, a bajnoki cím küszöbén a Dallas.

6. perc: 84-94-re még mindig vezetnek a vendégek a negyed felénél.

8. perc: 87-95-ös Mavericks előny négy perccel a vége előtt.

10. perc: 92-101, itt már csoda kéne, hogy ne a Dallas legyen a bajnok.

12. perc: Bajnok a Dallas Mavericks! 95-105 a végeredmény.

(A negyedik negyed: 23-24)

Miami Heat – Dallas Mavericks 95-105 (27-32, 24-21, 21-28, 23-24)

A döntők MVP-je a dallasi Dirk Nowitzki lett.