Magyar idő szerint kedd hajnalban lejátszották az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság nagydöntőjének hatodik mérkőzését, amelyen a hazai Boston Bruins 5-2-re győzött a Vancouver Canucks ellen, ezzel kiegyenlítve a párharc állását.

A hazai pályán játszó Boston már az első negyedben eldöntötte a mérkőzés sorsát, hiszen négyet szereztek, viszont a vendégek nem találtak be. A második játékrészben gólcsendet hozott. A záró negyedben a kanadaiak szépség tapaszt szereztek, hiszen a harmadik 20 percet 2-1-re megnyerték. A találkozót a Boston 5-2-re megnyerte, így a párharc állása 3-3. Jöhet az utolsó felvonás Kanadában.

Stanley-Kupa, döntő, 6. mérkőzés:
Boston Bruins-Vancouver Canucks 5-2 (4-0, 0-0, 1-2)
G: Marchand (6.), Lucic (7.), Ference (9.), Ryder (10.), Krejci (47.), illetve H. Sedin (41.), Lapierre (58.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-3. Az utolsó találkozónak magyar idő szerint csütörtök hajnalban Vancouver ad otthont.

Videó:

NHL, Stanley-Kupa, 6. mérkőzés: Újabb nagyarányú Bostoni-siker, jöhet az utolsó finálé!” bejegyzéshez egy hozzászólás

1. Visszajelzés: NHL Blog on: NHL, Stanley-Kupa, 6. mérkőzés: Újabb nagyarány Bostoni-siker, jöhet az utolsó finálé! | Un official site of NHL