Szerdán este (18:00-kor) rendezik meg Sopronban az utolsó Eb-pótselejtező mérkőzést. A magyar női kosárlabda-válogatottnak minimum hét pontos különbséggel kell legyőznie a németeket, különben a vendégek utazhatnak a lengyelországi Eb-re.  Az utolsó pontot kell feltenni az I-re és meglehet a siker. Szurkoljunk közösen a lányoknak. Hajrá Magyarok!

Az első mérkőzés Oberhausenben végig szoros játékot hozott, az utolsó negyed előtt 45-44 volt a németek javára. Ezután a hazaiak 48-48-nál egy 11-0-ás sorozatot produkáltak, miközben a mieink egymás után hat triplakísérletet rontottak el, akik ráadásul sorra kapták a személyi hibákat. Végül a hajrában Fegyverneky és Horti révén sikerült hat pontra csökkenteni a hátrányt a soproni visszavágóra.

Nem lesz egyszerű a dolga Székely Norbertnek, a magyar női kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánynak, hiszen fegyelmezett és okos taktikát kell kidolgoznia a németek ellen. Nagyon fontos, hogy a soproni szurkolók is segítsék a társaságot.  A magyar női kosárlabda válogatottnak minimum hét pontos különbséggel kell nyernie a németek ellen, hogy meg legyen az Eb-részvétel.

A válogatott 12-es kerete:
Fegyverneky Zsófia (kapitány, Pécs 2010), Honti Kata (Valencia), Vajda Anna (Salamanca), Krivacsevics Tijána (MKB-Euroleasing Sopron), Fűrész Diána (MKB-Euroleasing Sopron), Varga Zsófia (MKB-Euroleasing Sopron), Horti Dóra (MKB-Euroleasing Sopron), Horváth Zsófia (Seat Lami-Véd Győr), Szécsi Orsolya (Duquesne University), Laklóth Anna (Mediteam Szeged), Raksányi Krisztina (Pécs 2010), Vida Anna (Seat Lami-Véd Győr)

A találkozót a Sport1 17:45-től élőben közvetíti a sorsdöntő mérkőzést.

——————————————————————————————————————————————————–

17:40: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő 20 perc és kezdődik a Magyarország-Németország női kosárlabda Eb-pótselejtező visszavágó. Az első mérkőzésen a németek 59-53-ra nyertek ellenünk. Ezt azt jelenti, hogy a mieinknek legalább hét pontos különbségel kell nyernie az EB-részvételhez.

17:42: Győznünk kell!

17:45: Már most fantasztikus a hangulat a soproni csarnokban. Telt ház van.

17:49: A játékosok melegítenek. A mieink tiszta fehérben, míg a németek sötét mezben fognak játszani.

17:50: Székely Norbert, szövetségi kapitány nyilatkozik a SportTV-nek. “Mind a két csapat jól védekezik, elsősorban a  védekezésen múlik is, jó eredmény szülessen. Pici változtatás kell nekünk, főleg támadásban. A német együttes nagyon jó és elképeszt fizikummal bír. Büszkék vagyunk arra, hogy idáig jutottunk. Amit a németek, borzalmasan agresszíven játszanak,  a bírókon múlik, hogy ez jó, vagy sem. A kulcs a sebesség különbség, itt jön be a képbe Honti Kata játéka is.  Nagyon jó ezzel a csapattal dolgozni, kreatív játékosokkal alkotják a keretet. Mindenki szeretné megvalósítani az álmát, azaz kijutni az Eb-re.

17:57: A nemzeti himnuszok jönnek.

18:00: “Ria, ria, Hungária!!!!”

– 6 pontos magyar sikernél hosszabbítás

– döntetlennél a vendégek mennek tovább

– 7 pontos magyar sikernél mi megyünk az EB-re

18:03: Íme a magyar kezdő ötös: Fürész, Krivacevic, Vajda, Horti, és Vajda. A németeknél Mersch, Bretreiner, Richter, Koop, Bär.

18:04: Elkezdődött a mérkőzés.

1. negyed

Német tripla, Breitreiner szerezte. Horti büntetőt dobhatott az egyik bement.

18:08: Vajda egyenlített, Fegyverneky kosarával, 5-3 már vezetünk is.

18:10: Richter mindkét büntetőjét bedobta 5-5.

18:12: A 4. percben Krivacevic bedobta mindkét büntetőjét, 7-5.

18:13: Honti büntetőt dobhat, Breitreiner második hibája. Kata mindkettőt bedobta, 9-5.

18:16: Eltelt az első negyed fele 9-5-re vezetünk.

18:16: Fegyverneky mindkét büntetőjét bedobta, 11-5.

18:16: Német kosár, majd Vajda is kosarat szerzett, így 13-7.

18:18: Fegyverneky! 15-7.

18:19: Három perccel a negyed vége előtt Richter mindkét büntetőjét bedobta, 15-9.

18:20: Raksányi fault, az egyik német büntető bement, így 15-10.

18:22: Német labdaszerzés, 15-12.

18:23: Fűrész koossááár, 17-12.

18:24: Menz egy pontot szerzett 17-13.

18:25: Elkezdődött az utolsó perc az első negyedben.

18:25: Vége az első negyednek.

Összefoglaló: Jól kezdtük az első negyedet, majd a németek feljöttek, és kellemetlen védekezést kezdtek erőltetni. Egy negyed után, 17-13.

18:33: Német szépítés, 24-17.

18:34: Magyar büntető, Honti dobhat. az egyik bement 25-17.

18:35: Német tripla, 25-20.

Eltelt a második negyed fele, öt pontos magyar vezetés, 25-20.

18:37: Gyors német akció végén kosár, 25-22.

Székely Norbert időt kért.

18:40: német kosár, 25-24.

18:41: Richter dob és fault, és vezetnek a vendégek. 25-26.

Richter dobhat még egyet.  Bedobta. 25-27.

18:43: Krivacevic egyik büntetője bement, 26-27.

18:45: Honti dobhat két büntetőt. Megvan! 28-27.

18:45: Bär kosár, 28-31.

Az utolsó percen belül.

18:46: Horti kosár és fault! 30-31.

Bedobta 31-31.

18:47: Ez az!! Krivacevic kosár és fault! 33-31.

18:48: Német időkérés.

18:49: Gyerünk, Tina! Sajnos kimaradt.

18:50: A bírók befújtak egy személyit, így két német dobás jöhet. Mindkét büntetőt bedobta Richter, 33-33.

18:51: Vége az első félidőnek.

1. félidő, összefoglaló: A második negyedben a németek magukra találtak, a védekezésünk gyengült. Kilenc ponttal is vezettünk, majd a negyed végére elfogyott az előnyünk. Két negyed után 33-33 az állás.

Az első félidő legjobb dobói: Fegyverneky 8, Krivacevic 7, ill. Richter 9, Bär 7.

3. negyed:

19:08: Két perc játék után 35-35, továbbra is döntetlenre állnak a csapatok. Érdekesség, hogy a játékvezetők szinte mindent elengednek a németeknél, amit eléggé megszenved a magyar csapat.

19:13: A negyed negyedik percében 37-37-re áll a mérkőzés. Mindkét oldalon sok a hiba a befejezéseknél.

19:20: Meglépnek a németek. Döntetlennél többször is támadhattunk a vezetésért, de sajnos egyszer sem sikerült átvenni a vezetést, ami megbosszulta magát. 39-45, hat pont a vendégek előnye.

19:25: Egy perccel a harmadik negyed vége előtt már 7 pont a németek előnye 40-47. Sok a  hiba a magyar támadásokban.

19:27: A negyed második fele nagyon rosszul sikerült, már kilenc ponttal vezetnek Richterék, 40-49 az állás az utolsó negyed előtt.

Negyedik negyed:

19:33: Két perc alatt két pontot dolgoztunk le, az állás 46-53.

19:38: A negyedik negyed negyedik percéhez érve kezd eldőlni a mérkőzés. Nagyon rosszul dobunk, ennek is köszönhető, hogy a németek már 13 ponttal vezetnek, 46-59.

19:40: Fegyverneky két sikeres büntetője után 48-59 az állás, 4 perc 40 másodperc van hátra.

19:43: Három és fél perccel a vége előtt 52-63.

19:47: Sajnos ez a meccs eldőlt, két perccel a lefújás előtt 55-65.

19:49: Az utolsó perc előtt továbbra is 55-65.

19:51: A végeredmény: Magyarország – Németország 56-67, ami azt jelenti, hogy a német válogatott jutott ki az Európa-bajnokságra.

A mérkőzés legjobb dobói: Fegyverneky 12, Honti 10, Horti 7, ill. Greunke 14, Richter 13, Bär 11.

Székely Norbert szövetségi kapitány:
“Csalódottak vagyunk, mert nem sikerült kijutni az Eb-re. Férfias, amit végigcsináltak a lányok az elmúlt másfél hónapban. Letettük egy válogatott alapjait, amire lehet építeni, remélem, tudunk tovább fejlődni, hogy az ilyen szoros meccseket megnyerjük. Ma a második félidőben nem találtuk a zónavédekezés ellenszerét, és sokat hibáztunk. A mentális probléma pedig az a korlát volt, amelyet nem tudtak átlépni a hosszú idénytől kissé kiégett a játékosok. Örülök, hogy együtt dolgoztunk, és remélem, folytatjuk a munkát.”

Női Kosár, Eb-pótselejtező, visszavágó: Magyarország – Németország 56-67 (17-13, 16-20, 7-16, 16-18) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez egy hozzászólás