foci vb 2010, nyolcaddöntő: Németország – Anglia 4-1 (2-1) – a kibeszélő-show

Vasárnap délután 16:00-kor a nyolcaddöntők második felvonása következik, elsőként egy igazi vérbeli presztízs találkozó jön, a Németország – Anglia. Vajon a németek támadó focija vagy az angolok kemény, hajtós, precíz játéka fog dominálni a mérkőzésen? Várhatóan izgalmas 90 perc vár ránk. Tarts velünk és nálunk egyetlen gólról sem maradsz le, sőt sok érdekességgel is szolgálunk.

A német válogatott magabiztosan nyerte meg a D-csoportot, Ghána előtt. Az angolok, ha nehezen is, de sikerült ki vívniuk a folytatást. A nyolcaddöntőben igazi presztízs összecsapás következik. A két együttes 27 alkalommal játszott egymás ellen, ebből 10 német siker, 12 angol győzelem, és 5 döntetlen született. Számos remek meccsek közül hármat kiemelnénk: az első, amikor az 1966-os angol vb-n a döntőben a házigazdák legyőzték a németeket, a másik az 1990-es olaszországi vb-n az elődöntőben találkozott a két együttes, végül büntetőkkel a németek nyertek, és végül a harmadik jelentős esemény, az 1996-os angliai eb-n a négy között, megint csak büntetőkkel kaptak ki az angolok. Vajon folytatódik ez a tendencia, vagy lesz-e angol csoda?

Jó kis találkozóra számíthatunk. A találkozó helyszíne a bloemfonteini, Szabad Állam Stadion lesz. Bővebben a stadionról itt olvashatod el. A mérkőzést az uruguayi Larrionda  fogja vezetni.

Az összecsapást 15:30-tól élőben közvetíti a Magyar Televízió 1-es csatornája,. Aki esetleg lemaradna róla, az a Digisporton megnézheti felvételről szombaton 18:00-kor.

Akinek esetleg nem jönne be az mtv, vagy a Digisport, akkor annak itt segítünk:

– Németország – Anglia: Katt ide!

– telesport.huDigisport (A videók megtekintését csak regisztrált felhasználóink számára biztosítjuk. Kérem lépjen be, vagy kattintson az alábbi linkre, ha regisztrálni kíván.)

Várható kezdőcsapatok:

Németország (4-2-3-1): Neuer, Friedrich, Mertesacker, Badstuber, Lahm; Khedira, Kroos; Mueller, Oezil, Podolski; Klose

Anglia (4-4-2): James’ Johnson, Terry, Carragher, A. Cole; Milner, Barry, Lampard, Gerrard; Rooney, Defoe

————————————————————————————————————————————————–

14:30: Köszöntjük a kedves szurkolókat, bő másfél óra és megkezdődik a Németország – Anglia összecsapás.

14:35: Sajtóinformációk szerint a mai angolok elleni mérkőzésen izomsérülése miatt nem fog játszani a németek támadója Cacau. Tovább nehezíti Löw gondjait, hogy a csatár mellett a középpályás Bastian Schweinsteiger és a védő Jerome Boateng sem egészsége.

15:00: Hamarosan közüljük a kezdőket!

15:15: Íme a kezdők!

Németország (4-4-2): 1-Manuel Neuer –  16-Philipp Lahm, 3-Arne Friedrich, 17-Per Mertesacker, 20-Jerome Boateng -13-Thomas Mueller, 6-Sami Khedira, 7-Bastian Schweinsteiger, 10-Lukas Podolski – 8-Mesut Ozil , 11-Miroslav Klose.

Anglia (4-4-2): 1-David James – 2-Glen Johnson, 15-Matthew Upson, 6-John Terry, 3-Ashley Cole – 16-James Milner, 4-Steven Gerrard, 8-Frank Lampard, 14-Gareth Barry – 19-Jermain Defoe, 10-Wayne Rooney.

15:51: Lassan kezdődik a vb egyik legnagyobb presztízs mérkőzése a Németország – Anglia!

15:52: A németek tiszta fehérben, az angolok tiszta pirosban fognak játszani.

15:53: a csapatok ezekben a másodpercekben jönnek ki a pályára. A nemzeti himnuszok jönnek.

16:00: A mérkőzést az angolok kezdik.

16:04: A 4. percben az első nagy helyzet maradst ki: Özli lövését James nagy bravúrral védte.

16:15: Túl vagyunk az első negyedórán. Egyelőre helyzet és l nélkül vagyunk. Óvatosak a csapatok.

16:20: Góóóóóóóóóóllll!!! Vezetnek a németek, miután a 20. perc elején Neuerer óriási kirúgása után Upson és Klose csatázott a labdáért, majd a német támadó erőszakosabb volt, és James bmellett berúgta a labdát a kapuba. 1-0.

Vodpod videos no longer available.

16:30: Túl az első félórán, vezetnek a németek Klose góljával. Közbe Defoe fejeze kapufánt csattant, de les.

16:32: Góóóólll! Már 2-0 a németeknek, miután a 32. percben Özli-Klose-Müller-Podolsi kvartett egyszerűen kijátszotta az egész angol védelmet, és a végén a kölniek támadója James lábai között a kapuba lőtt. 2-0.

16:37: Góóóólll! A 37. percben szépítettek az angolok, Upson fejesével! 2-1

16:38: Lampard szabályos gólját nem adták meg.

Felébredtek a srácok!

16:40: Elkezdődött a 40. perc a mérkőzésen.

16:44: Az utolsó perc az első félidőből.

16:45: Egy perc ráadás következik.

16:46: Vége az első félidőnek.

16:50: Az első félidő statisztikája

Németország – Anglia

Gól: 2 – 1 Az összes kapura lövések száma: 9 – 7 Kapu mellé: 4 – 3 Kapura tartó lövések: 5 – 4 Szabálytalanságok: 2– 3 Labdabirtoklás (%): 44 – 56 Lesek: 1 – 2 Szöglet: 3 – 2 Sárga lap: 0 – 0 Piros lap: 0 – 0 Futás mennyiség (m): 54 281 – 53 773 16:59: Lassan kezdődik a második félidő. 17:00: A második félidőt a németek kezdik. 17:02: az első sárga a mérkőzésen, miután a 47. percben Friedrich szabálytalankodott. 17:19: A 64. percben járunk, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de gól még nem született. 17:20: A 65. percben jött az első mérkőzésen. Capello mester leccserélte Millnert és a helyére Joe Colet hozta be a pályára. 17:22: Góóóóllll! Ismét két góllal vezetnek a némete, miután a 66. percben angol szabadrúgás után gyors német kontra végén Thomas Müller kegyetlenül betalált 3-1. Vodpod videos no longer available.

Müller3-Anglia, posted with vodpod

17:26: Góóóólll! Újabb német kontra, méghozzá Özlli kapott egy remek labdát a baloldalon, majd középre beadja az egyedül érkező Müllert és bevágta. 4-1. Vodpod videos no longer available.

Müller4-Anglia, posted with vodpod

17:27: Sorozatos cserék jönnek. Először az angolok csereéltek: Defoe helyett Heskey. 17:28: Kettős német-csere: Müller helyett Trochowski , valamint Klose helyett Gomez érkezett a pályára. 2-2 helyett 4-1… 17:36: A 81. percben Glen Johson kapott sárgát. 17:38: A 83. percben cseréltek a németek: özli helyett Kiessling érkezett a pályára. 17:41: Már csak 5 perc van hátra mérkőzésből. 17:43: Újabb angol csere a 87. percben: Glen Johson helyett Shawn Wright-Philips érkezett a pályára. 17:45: Az utolsó perc kezdődött a mérkőzésen. 17:46: Két perc ráadás következik.

17:48: Vége a mérkőzésnek! A németek megérdemelten győzte le az angol együttest, de 2-1-es német vezetésnél Larrionda jogos angol gólt nem adott meg…

17:50: A mérkőzés statisztikája

Németország – Anglia Gól: 4 – 1 Az összes kapura lövések száma: 17 – 19 Kapu mellé: 10 – 10 Kapura tartó lövések: 7 – 9 Szabálytalanságok: 7 – 6 Labdabirtoklás (%): 49 – 51 Lesek: 4 – 2 Szöglet: 4 – 6 Sárga lap: 1 – 1 Piros lap: 0 – 0 Futás mennyiség (m): 108 377 – 106 896

Ma este ki lesz a németek ellenfele a negyeddöntőben: Argentína vagy Mexikó? Tartsatok velünk!

foci vb 2010, nyolcaddöntő: Németország – Anglia 4-1 (2-1) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez 7ozzászólás

1. Még egyszer…
    Capello a palya szelen: “Szerintem jol jatszottak a fiuk, a nem megadott gol pedig felhaborito, 2:2 utan egeszen mas felfogasban futballozhattunk volna.”
    Shearer a studioban: “Ez hulyeseg, szerencse, hogy csak 4-et kaptunk.”

Kedvelés

2. Kommentek Angliából egy barátom jóvoltából:
    “Capello a palya szelen: >Szerintem jol jatszottak a fiuk, a nem megadott gol pedig felhaborito, 2:2 utan egeszen mas felfogasban futballozhattunk volna.Ez hulyeseg, szerencse, hogy csak 4-et kaptunk.<"

Kedvelés

3. Visszajelzés: foci vb 2010, nyolcaddöntő: Németország – Anglia – a kibeszélő-show | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kosárlabda